Вища освіта у США

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

США приваблює абітурієнтів із різних країн не лише глибиною та якістю навчання, а й можливістю надалі працевлаштуватися у розвиненій державі. Дипломи багатьох американських університетів вважаються почесними, тому найбільші компанії, центральні офіси яких розташовані у великих американських містах, завжди з великою увагою ставляться до випускників.

Вища освіта у США – це найпотужніший фундамент для працевлаштування. Система навчання дарує величезні можливості розвитку, маючи в доступі для студентів велику науково-технічну базу. До цього слід додати неоціненну практику в англійській мові, що створює переваги для здобувача, як на території Америки, так і України.

Особливості освіти в США

Студентів вищих навчальних закладів, коледжів не обтяжують вузьким колом предметів – у цьому випадку панує свобода. Можна вибрати абсолютно будь-яку спеціалізацію та види предметів з тим навантаженням, яке хотілося б. Принцип навчання простий: хочеш – вчися, хочеш – не вчися. Головне, прослухати усі лекції та скласти іспити. Але якщо іспити не складено, то за відрахуванням справа не постоїть.

Навчання у всіх формах навчального закладу платне. Безкоштовне навчання в Америці може бути лише в одному випадку – якщо університет зацікавлений у тому, щоб у ньому навчалася певна особистість. Зазвичай запрошують абітурієнтів за такою системою за якісь їхні великі досягнення.

У США розвинені студентські громади. Існує велика кількість гуртожитків для студентів різного рівня. Університетами вітається, якщо їхні учні займаються корисним хобі як додатковим заняттям. Наприклад, американським футболом, іншими видами спорту, відвідують наукові курси та беруть активну участь у різних наукових заходах від імені ВНЗ. Навчальний заклад надає всі умови для цього безкоштовно.

Основною складністю для абітурієнтів з України у вступі до ВНЗ США є недостатнє знання англійської мови. Тому навчання в Америці має починатися з проходження спеціальної програми або навчальних курсів.

Типи навчання в США

В Америці поширене поняття “коледж”. При цьому воно настільки розмите, що коледжем може називатися і школа, і технікум (Community college). Університетами, інститутами прийнято називати ВНЗ, в рамках яких є бакалаврат, магістратура та аспірантура. Принцип навчання ґрунтується на класичній британській схемі:

  • Щоб отримати диплом бакалавра, необхідно відучитися 4 роки;
  • Для проходження магістратури потрібно ще два роки (при гарній успішності термін навчання можна скоротити до одного року);
  • Докторську видають ще через 3-4 роки після здобуття ступеня магістра.

Щоб отримати диплом за вузькоспеціалізованим напрямом (наприклад, медичний, юридичний та ін.), навчання передбачає більш тривалий період, зокрема стажування, інтернатуру.