Вища освіта в Італії

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Італія популярна не лише завдяки відомим туристичним маршрутам та пам’яткам, але також тому, що все більше молодих людей віддають перевагу Італії як країні, де можна здобути престижну вищу освіту. Італійські університети із задоволенням зараховують міжнародних студентів, проте кожен університет надає квоти для іноземців – тобто, певну кількість місць, які можуть зайняти іноземні студенти.

Для вступу до вишів Італії необхідно мати закінчену середню освіту, а також 1 рік навчання в університеті за бажаною чи суміжною спеціалізацією. Навчання у всіх університетах Італії платне, проте, якщо абітурієнт показує відмінну успішність, йому можуть видати стипендію.

Освіту в Італії можна отримати у вузах, коледжах та академіях. У системі італійської вищої освіти є 3 ступені. Перша це аналог ступеня бакалавра C. D. U. (Corsi di Diploma Universitario). Студент бакалавр отримує цей диплом після трьох років навчання у ВНЗ. Далі він може продовжити свою освіту з метою отримання наступного ступеня магістра C. L. (Corsi di Laurea). Цей курс триває, як правило, два роки. Третій ступінь освіти – це докторські програми або постдипломні спеціалізації (Corsi di Dottorato di Ricerca, DR та Corsi di Perfezionamento). Після закінчення таких програм студент отримує ступінь доктора наук.

Академічний рік поділено на два семестри, проте, в італійській системі вищої освіти існує три сесії: зимова, літня та осіння. Тому, якщо студент не встигає підготуватися до іспиту на зимовій сесії, він може перенести його на літню або осінню. Відсоток самостійної підготовки складає 90%.