Навчання у Сінгапурі

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Вища освіта в Сінгапурі

Університети Сінгапуру вважаються одними з найкращих в Азії, а дипломи, що свідчать про їхнє закінчення, визнаються всіма країнами світу. Держава приділяє велику увагу системі освіти, постійно відстежує ноу-хау та оперативно коригує програму навчання. Це дає гарантію того, що студент отримає актуальні знання та швидко знайде їм практичні застосування. Вища освіта в Сінгапурі дозволяє надалі знайти високооплачувану роботу, оскільки вона вважається престижною і високо цінується великими компаніями зі світовим ім’ям.

Переваги навчання в Сінгапурі

Для українців навчання в цій країні має ряд переваг:

  • Можливість вибору мови програми. Згідно з конституцією, у Сінгапурі 4 офіційні мови, у тому числі й англійська. Студент може самостійно вибрати, якою мовою навчатися. При цьому громадяни держави зобов’язані вивчати малайську мову хоч трохи для збереження цінностей свого народу. А для іноземців це пропонується за бажанням;
  • При вступі до ВНЗ оцінюються здібності абітурієнта, після чого пропонується поглиблена програма за його результатами оцінки;
  • На території країни розташована велика кількість незалежних університетів. Такі ВНЗ самостійно розробляють та формують програму навчання. Щойно у світі з’являється нова технологія, ВНЗ Сінгапуру вже роблять успішні спроби запровадити її. Найчастіше це відбувається в галузі природничих наук, інжинірингу та медицини;
  • Відмінне знання англійської мови – обов’язкова вимога при вступі та навчанні в Сінгапурі. Але якщо знань замало, пройти курси можна прямо на базі обраного університету. До речі, аналогічним способом можна вивчити й інші три офіційні мови країни.

Особливості вступу до ВНЗ Сінгапуру та оплати навчання

Вища освіта в Сінгапурі для українців становить невеликі труднощі, пов’язані з невідповідністю часу навчання у школі. В Азії середня освіта виходить 12 років, в Україні – 11. Тому ще рік український абітурієнт має вивчитися. Зробити це можна кількома способами:

  1. Отримати середню освіту в будь-якій країні з 12-річним навчанням;
  2. Доучитися 1 рік в університеті свого міста, а до сінгапурського ВНЗ вступити на 2 курс;
  3. Пройти спеціальні підготовчі курси Foundation Programme, завдяки яким можна не лише добрати 1 рік, а й підтягнути знання англійської мови.

На відміну від більшості країн, де документи на вступ слід подавати за рік, у Сінгапурі процес їх розгляду триває не більше 4 місяців. Співбесіда проводиться Скайпом, тому його можна проходити в будь-якій точці земної кулі. Перед вильотом до країни необхідно зробити студентську візу. Вона видається у посольстві протягом 4-6 тижнів.

Оплата навчання

Вартість навчання не можна назвати низькою, але вона все ж таки значно нижча за навчання в Америці. У середньому вона становить від 4 000 до 12 000 доларів США. Ціна залежить від обраної спеціальності. Важливо відзначити, що деякі напрямки обійдуться набагато дорожче. Наприклад, навчання на стоматологічних або медичних факультетах коштуватимуть до 40 000$.

Сінгапурські вузи не надають гуртожитку для іноземних студентів. Тому необхідно розраховувати на орендоване житло вартістю до 600 доларів на місяць.