MBA

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

MBA за кордоном. Школи бізнесу за кордоном

MBA (Master of Business Administration) – майстер бізнес-адміністрування — особлива освіта в управлінні.

МВА бере свій початок ще позаминулому столітті, коли американським компаніям потрібні були хороші професіонали в управлінні бізнесом. Це й стало кроком до появи аналогів теперішніх програм МВА у коледжах та інститутах Європи, США та Канади.

Сьогодні МВА – це не лише новомодний віяння. Нинішні програми МВА за 1-2 роки готують фахівців для різних галузей світу бізнесу (підприємництво, управління, реклама, фінанси, IT), які готові виконувати функції управлінців усіх ланок.

Настільки хвалений диплом МВА можна отримати в Україні або за кордоном. Слід зазначити, що професіонали, які отримали ступінь МВА в Канаді, США та країнах Європи цінуються більше, тому що закордонне навчання припускає не лише володіння як мінімум однією іноземною мовою, а й навчання у кращих лекторів-бізнесменів світу, які з радістю діляться власною досвідом і підказують можливі шляхи успіху.

Зазвичай тривалість навчання МВА – від 8 місяців до 24 місяців (переважно 24 місяці в Америці, і 1 рік – у Європі). Програми МВА відрізняються за численними критеріями: ціна, наповнюваність, тривалість та інтенсивність програми тощо.

На сьогодні немає однієї класифікації програми МВА.

Є поширені, це:

  • Full time MBA – аналог денного відділення (курс із відривом від виробництва);
  • Part time MBA – аналог вечірніх програм (студент проводить лише половину часу на навчанні, і виходить, що немає перерви у роботі);
  • Distance MBA – курс, який можна пройти онлайн, маючи лише доступ до інтернету;
  • Executive MBA (EMBA) – курс для людей, які мають мінімум 7 років роботи, менеджери вищої ланки.