Навчання у Чехії

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Чехія (офіційна назва Чеська Республіка) – це країна в Центральній Європі, яка з 2004 року є членом Європейського Союзу та входить до Шенгенської зони.

Почувши назву Чехія, кожен одразу згадує унікальну столицю цієї гостинної європейської країни Прагу, побудовану в готичному стилі; чудові архітектурні шедеври, як наприклад: Карлів міст, Танцюючий будинок і величні неприступні замки. Інші згадують про чеське пиво та пивний фестиваль, а ще комусь відразу ж спадає на думку курорт Карлові Вари.

Але мало хто знає про те, що Чехія – це країна, яка пропонує безкоштовну вищу освіту в державних ВНЗ чеською мовою, у тому числі й для іноземних студентів, також у багатьох університетах Чехії є достатня кількість платних англомовних пропозицій.

>

Система освіти Чехії складається з кількох етапів. Перший етап – це початкова освіта, яку діти віком від 3 до 6 років можуть отримати в приватних або державних дитячих садках. Проте навчання в дитячому садку є необов’язковим.

Другий обов’язковий етап освіти – це відвідування школи, яка в Чехії називається гімназією. Відповідно до чеського законодавства, всі діти мають пройти дев’ятирічний курс навчання у школі. Однак бажаючі продовжити навчання можуть залишатися в школі ще чотири роки.

Випускники дев’ятих класів мають можливість продовжувати освіту у професійних школах та середніх професійних училищах.

Після закінчення 13-річного курсу навчання в гімназії та отримавши сертифікат Maturita, студенти можуть вступити до ВНЗ Чехії, які пропонують безліч програм з різних напрямків. Найчастіше університети Чехії пропонують подвійні дипломи, і випускники чеських ВНЗ без проблем працевлаштовуються як у чеських, так і в іноземних компаніях.