Навчання і вища освіта в Австралії

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Австралія – одна з самих незвичайних країн світу, яка відрізняється своїми ландшафтами і тваринним світом від інших континентів. Але не лише це робить її такою унікальною. Австралія є країною з високим рівнем життя і завидними соціальними стандартами, що робить її дуже привабливою в очах іноземців. Такого результату не можливо було б досягти без якісної освіти. На сьогодні дипломи австралійських ВНЗ високо цінуються у світі, а випускники знаходять роботу як в самій Австралії, так і за кордоном. До великої радості міжнародних студентів учбові заклади Австралії приймають на навчання студентів з різних країн світу. Це є одним з важливих джерел доходу держави, разом з туризмом.

Вища освіта в Австралії грунтована на передовому досвіді кращих викладачів і визнаних у світі освітніх систем. Спочатку навчання в цій країні базувалося на класичній британській системі освіти, яка упродовж віків є найпрестижнішою у світі. Тому величезна кількість студентів з різних країн світу вирішує поступати в австралійські коледжі і університети. Їх притягає висока якість освітніх програм і доступні ціни, гнучкі графіки навчання і можливість брати участь в наукових розробках та різних соціальних проектах. Не останню роль грає можливість знайти хорошу роботу в Австралії відразу після отримання диплому.

Для вступу до будь-якого австралійського університету міжнародні студенти спочатку повинні пройти підготовчий курс, який ознайомить їх з системою навчання, розкриє значення основних термінів і дасть необхідні базові знання по вибраній спеціалізації. Після успішного завершення такого курсу абітурієнта зараховують на перший курс університету.

Як і скрізь у світі, вищу освіта в Австралії можна поділити на три ступені, після кожної з яких студент отримує диплом і може знайти роботу або продовжити навчання у ВНЗ.

Перший ступінь – бакалавріат. Ступінь бакалавра отримують через 3 роки у разі успішної здачі усіх іспитів і робіт. Але якщо обрано медичні або юридичні спеціальності, то диплом можна отримати тільки через п’ять-шість років навчання в університеті.

Другий ступінь – магістратура. Отримання ступеня магістра по тривалості може зайняти рік, а для деяких спеціальностей і два роки.

Третій ступінь – докторантура. Ступінь доктора наук, як і ступінь магістра, є післядипломною освітою.

Варто також згадати, що австралійська система освіти допускає отримання “універсального” диплому. Це можливо, якщо випускник успішно складає іспити за курс по відразу двом-трьом суміжним спеціальностям. Такий диплом дає цілий ряд переваг при пошуку роботи, а його володарі можуть розраховувати на істотну надбавку до зарплати.