Вища освіта у Канаді

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Канада входить до ТОП-10 найкращих країн світу за умовами проживання. Це розвинена у всіх аспектах країна з низьким рівнем злочинності. 8 канадських навчальних закладів входять до списку 200 найкращих ВНЗ усього світу. Рівень навчання суворо контролюється на державному рівні, за ним стежать фонди, які фінансують навчальні заклади.

Система освіти передбачає низку переваг для студентів. Вже через півроку навчання у коледжі чи університеті студент може влаштуватися на роботу. Це дозволяє не лише отримувати гідний дохід, а й розвиватися у своїй спеціалізації, кар’єрі.

Освіту в Канаді можна отримати відразу після закінчення школи. Для українців це окремий бонус – середньої освіти достатньо для вступу до ВНЗ Канади. Достатньо мати необхідний рівень володіння державною мовою та дотриматись низки вимог щодо вступу. У Канаді дві державні мови – англійська та французька. Тому для абітурієнта є вибір якою мовою отримувати знання.

Яку освіту в Канаді вибрати: університет чи коледж?

На відміну від США, де коледжі передбачають середню освіту, в Канаді і університети, і коледжі дають можливість здобути вищу. Різниця між двома видами навчальних закладів полягає у спеціалізації. Якщо у коледжі навчаються рекламі, мистецтву, дизайну, маркетингу, історії, хімії та ін., то в університетах – юриспруденції, медицині, економіці тощо. По закінченню коледжу видається диплом бакалавра – цього достатньо для подальшого працевлаштування за фахом. В університетах передбачені дипломи магістра та доктора наук.

Також у коледжі можна отримати більш прикладну освіту, а університети мають більш науковий та теоретичний підхід.

Канада не славиться високим фінансуванням студентів. Для міжнародних студентів передбачено лише “вхідну” стипендію, що виплачується один раз. Проте університети вшановують студентів, які мають досягнення у певних сферах та заохочують їх за високі результати у навчанні, спорті чи позакласних додаткових заняттях. Відмінники у магістратурі та аспірантурі можуть отримати грант за високий показник успішності. І хоч конкурс на стипендію високий, шанс стати її володарем завжди є.

Які переваги дарує вища освіта в Канаді для українців?

Канада лояльна до іноземних студентів, тому, закінчивши ВНЗ, ніхто не попросить виїхати з країни. Навпаки, держава дає можливість розвитку, надаючи деякий час на працевлаштування та легальне проживання. Це створює відмінний фундамент для самореалізації та практики. Також навчання в Канаді – це:

  • Висока якість освіти у всіх провінціях;
  • Інноваційне, сучасне технічне оснащення та науково-дослідна база у всіх університетах та коледжах;
  • Практична спрямованість більшості програм навчання;
  • Практика та стажування як обов’язкова частина навчання;
  • Право підробляти з першого дня навчання та повноцінно працювати через півроку навчання.

Канада дає реальну перспективу іммігрувати до країни за умов постійного місця проживання. Це підтверджує право на проживання після отримання диплома освіти. Для українців тут є і додатковий плюс – у державі дуже розвинена українська діаспора, де можна познайомитись зі своїми співвітчизниками та почути рідну мову.