Навчання в англійському університеті: як вирішити проблему із житлом?


Де жити під час навчання у Великій Британії? Це питання особливо хвилює іноземних студентів, які приїхали на такий тривалий термін у країну вперше. Як правило, вони вибирають один з наступних варіантів: гуртожиток при університеті, студентські будинки та квартири, знімання кімнати через ріелторські агенції.

Навчання в англійському університеті: як вирішити проблему із житлом?

Студентський кампус

Через обмежену кількість місць в університетських гуртожитках (резиденціях) проживають переважно першокурсники, які навчаються за програмою бакалаврату. Адже саме тут вони можуть поринути у справжнє студентське середовище та адаптуватися до подальшого життя в країні та навчанні.

Якщо такі резиденції знаходяться в безпосередній близькості від корпусів університету, то економляться як час, так і кошти, які довелося б витрачати на дорогу.

Інші переваги:

  • студентські кафе;
  • можливість спільного проведення дозвілля;
  • прийнятна ціна.

Також поблизу гуртожитків зазвичай розміщуються різноманітні спортивні споруди, басейн, бібліотека.

Квартири, студентські будинки

Зазвичай у них селяться студенти старших курсів, які вже потоваришували і краще впізнали один одного. Багато англійських університетів мають багатоквартирні будинки для студентів або позакампусні резиденції. Найчастіше під одним дахом проживають стразу кілька людей, а вартість орендної плати вже включені такі послуги, як прибирання та інтернет.

Пошук житла через ріелторські агенції

У Великій Британії свої послуги пропонує ціла низка компаній, що спеціалізуються на пошуку квартир саме для студентів. Для багатьох іноземців-старшокурсників або тих, хто навчається вже в магістратурі (докторантурі) цей варіант є найбільш привабливим, оскільки співробітники враховують усі побажання своїх клієнтів:

  • близьке розташування основного місця навчання;
  • доступна орендна плата;
  • наявність будь-яких певних зручностей;
  • можливість проживання зі студентами з інших ВНЗ та ін.

Життя в сім’ї – не дуже поширений варіант серед тих, хто навчається у ВНЗ. Проте він має величезну популярність у слухачів мовних шкіл.

Підводні камені оренди

Якщо вам не дісталася кімната в студентському гуртожитку, зверніть увагу на наступні рекомендації щодо знімного житла:

  • Завжди підтримуйте зв’язок з орендодавцем, телефонуйте йому особисто та відповідайте на його звернення. Відмова від спілкування з ним у цій країні переслідується згідно із законом. Тому при першій зустрічі обов’язково збережіть номер телефону. Ріелтори за це не несуть відповідальності.
  • Під час оренди житла ще з кількома студентами важливо, щоб у контракті було зазначено: орендна плата та ваші зобов’язання не зміняться, якщо хтось із інших постояльців з’їде з квартири.

Співробітники «Study Bridge» допоможуть пройти непростий шлях підготовки та вступу до англійського університету. Ми також порадимо мовну школу і сприятимемо пошуку житла з урахуванням ваших уподобань і можливостей.