Освіта у Великій Британії: як підготуватися до вступу до вузу?


Освіта у Великій Британії: як підготуватися до вступу до вузу?

Справа в тому, що в Туманному Альбіоні школярі починають навчатися з 5 років та закінчують 11 класів. Після цього бажаючі здобути вищу освіту йдуть у 12 та 13 класи для поглибленого вивчення обраних предметів.

Що робити випускникам вітчизняних шкіл?

Нівелювати різницю у рівні знань британських та іноземних абітурієнтів допомагають програми, розроблені саме для школярів інших країн. Для осіб, які отримали атестат про повну середню освіту та мають належний рівень англійської, ними можуть стати:

  • University Foundation Certificate (UFC);
  • Certificate of Higher Education (CHE);
  • A-level;
  • International Baccalaureate (IB).

A-level та IB

Тривалість програм – 2 роки, після чого складаються спеціалізовані іспити. Їх результати і будуть підставою для зарахування до того чи іншого ВНЗ.

Успішне проходження A-level — найнадійніший та найефективніший спосіб зарахування до будь-якого вищого навчального закладу Великобританії. А ось програма IB спочатку була розроблена за межами держави, але сьогодні користується заслуженою популярністю у 100 країнах, включаючи Англію. Після успішного закінчення програми International Baccalaureate абітурієнт може гарантовано вступити до більшості університетів світу.

UFC та CHE

Ці програми підійдуть тим, хто вже визначився із спеціальністю. Інший варіант – навчання у спеціалізованих коледжах та приватних школах.

Освоєння курсу UFC розраховане 1 рік. Після успішного закінчення випускники зараховуються до університету. А ось програма CHE представляє розширену версію Foundation і триває 46 тижнів, оскільки включає перший курс бакалаврату. Тому після завершення навчання колишні школярі приймаються одразу на другий курс.

Програми підготовки для тих, хто вже має диплом чи є студентом вітчизняного вишу

Для тих, хто має диплом бакалавра, але хоче отримати магістерський або докторський ступінь, розроблено такі програми підготовки:

  • Pre-Masters;
  • Graduate Diploma;
  • Pre-MBA.

Перші дві розраховані на претендентів магістерського ступеня. Вони тривають 1-2 семестри та вимагають обов’язкової наявності диплома бакалавра, а також успішно зданих мовних тестів. Pre-Masters передбачає здобуття надалі профільної магістерської освіти, а Graduate Diploma вибирають ті, хто хоче змінити кваліфікацію.

Програма Diploma призначена для вітчизняних студентів, які бажають перевестися до англійського вузу.

Щоб вступ до будь-якого університету Великобританії був успішним, необхідний відповідний рівень володіння англійською. «Study Bridge» допоможе визначитися не тільки з вибором необхідної програми, але й надасть низку комплексних послуг, включаючи підбір житла та підготовку повного пакету документів, необхідних для навчання та отримання візи.