9 речей, які має знати іноземний студент у Лондоні


9 вещей, которые должен знать иностранный студент в Лондоне

Після довгих, ретельних пошуків ви, нарешті, зупинили свій вибір на університеті в Лондоні. Ви готові зануритися з головою в місто, яке виховало Вільяма Блейка, Джейн Гудолл і Роллінг Стоунз.

Для іноземного студента в Лондоні є безліч цікавих можливостей, а також чимало проблем, які потрібно подолати. Від економії грошей до пошуку житла для студентів, яке підійде Вашому способу життя – ось 9 порад для іноземних студентів, які переїжджають до Лондона.

Дилема при виборі житла

Окреме житло? Кімната у квартирі на кілька людей? Гуртожиток? Уся ця термінологія може заплутати під час пошуку відповідного житла. У більшості університетів є довідник, у якому описуються різні варіанти проживання для студентів, що може допомогти звузити варіанти вибору. Гуртожиток – це найбільш традиційний тип розміщення, схожий на американські студентські резиденції. Тут є їдальні, адже вся інфраструктура, включно з їдальнею, входять у пакет послуг. Ви також можете обрати гуртожитки з кухнями, де ви готуватимете самостійного, але все ж тут також буде соціальний аспект завдяки проживанню з іншими студентами.

Важливо вибрати житло, яке відповідає вашій індивідуальності та способу життя. Цілком ймовірно, що люди, з якими ви потоваришуєте в перший рік навчання, продовжать жити з вами протягом усіх ваших університетських років.

Що з погодою?

Всупереч поширеній думці, в Лондоні не весь час йде дощ. При цьому тут буває холодно. Якщо як студент ви захочете, щоб ваші рахунки за опалення були низькими, то привозьте теплий одяг, одяг для дощової погоди та парасольку.

Підручники за обмеженого бюджету

Книги та канцелярське приладдя справді можуть влетіти в копієчку. Очевидно, що найдешевший варіант – брати матеріали з бібліотеки. Однак малоймовірно, що навіть у найкращих бібліотеках буде 100 примірників книги Данте “Божественна комедія”. Завчасно ознайомтеся з матеріалами курсу, які надасть ваш лектор, і подумайте про купівлю вживаних книжок у книжкових крамницях або в Інтернеті.

Найкращі оцінки – за твори

Найбільший шок для багатьох студентів, які вирішили навчатися в Лондоні – це наголос на твори. Вони можуть становити від 30 до 100 відсотків від вашої оцінки, тому важливо навчитися правильно їх писати. Ваш професор буде уважно стежити за тим, як ви наводите свої аргументи і підтверджуєте їх науковими даними, не кажучи вже про ці жахливі анотації. Добре проведена науково-дослідницька робота допоможе вам потрапити в нову академічну спільноту.

Відкриття рахунку в банку

Позбавте себе від мороки під час оплати в іноземній валюті та складних систем розрахунку, відкривши банківський рахунок у Великій Британії. Для більшості банків для цього знадобиться паспорт, підтвердження адреси (наприклад, рахунок) як з вашого справжнього будинку, так і з поточного місця проживання, а також підтвердження статусу студента.

Щоб підтвердити статус студента, має вистачити вашого листа про зарахування до університету. А якщо у вас поки що немає рахунків, студентська служба гуртожитку може також оформити підтвердження адреси. Крім того, банк може провести кредитну перевірку у формі короткої співбесіди, щоб визначити, що ви досить відповідальні для відкриття рахунку.

Студентські банківські рахунки часто мають приємні переваги, такі як заохочувальний бонус за відкриття рахунку. Багато рахунків також мають безвідсотковий кредит за картковим рахунком, хоча це може бути недоступно для деяких іноземних студентів.

Поради мандрівникам

Обов’язково отримайте студентську картку Oyster. Картка Oyster – це безконтактна проїзна картка, яку можна використовувати в лондонському метро, наземних і автобусних службах, і яка пропонує студентам знижку на поїздки. Вона персоналізована – на ній вказано ваше ім’я і фотографія, тому, якщо ви її загубите, ваші гроші можуть бути переведені на нову карту.

Якщо ви плануєте подорожувати Великою Британією, варто також придбати карту на проїзд 16-25 Railcard. Крім того, можна отримати чудові туристичні пропозиції від автобусних компаній Megabus і National Express. Купівля квитків навіть за місяць наперед може вилитися в різницю від £10 до £90 фунтів за квиток.

Питання охорони здоров’я

Вам потрібно буде придбати окрему медичну страховку. Ви все ще можете бути зареєстровані в страховці ваших батьків, але якщо потрібна окрема, то сайти з порівняннями цін можуть допомогти вам знайти найкращу пропозицію.

Просіть знижку

Багато закладів будуть з гордістю повідомляти про знижку для студентів, але є й інші, які цього не роблять. Нехай у вас увійде у звичку запитувати всіх, чи є у них знижка для студентів – починаючи з невеликого італійського кафе на розі до магазинів рівня мас-маркету, таких як Topshop. Отримання додаткової картки NUS (Національної спілки студентів) дасть вам доступ до ексклюзивних пропозицій, але для початку почніть користуватися своєю студентською карткою.

У Лондоні

Лондон, з його чудовими ресторанами, барами і нічними клубами всюди, може виявитися небезпечним місцем для ваших фінансів. Для походів у ресторани зайдіть на ваучерні сайти, такі як Groupon або Livingsocial, або навіть подумайте про отримання картки “Taste”. Бути обмеженим у коштах – не обов’язково означає, що ви будете їсти тільки боби з хлібом щовечора.