Навчання у вишах Великобританії: що потрібно знати насамперед?


Студентське життя в Англії кардинально відрізняється від того, що більшість із нас звикли бачити у вітчизняних університетах. Адже приїжджають абітурієнти до цієї країни, щоб старанно навчатися та успішно опановувати обрану професію. Розглянемо деякі нюанси життя студента докладніше.

Навчання у вишах Великобританії: що потрібно знати насамперед?

Самостійна робота

Основний акцент у будь-якому престижному університеті Великобританії робиться саме на самостійну роботу студентів. Тут не прийнято «карати» вчорашнього випускника школи за перепустки занять чи запізнення на лекції. Адже студенти це дорослі люди, які самі вирішують свої проблеми. І рішення, йти чи не йти на лекцію, є їх усвідомленим вибором.

Навіть у звичному розкладі лише 3-4 дні на тиждень присвячено вичитуванню матеріалу. Решту часу відводиться на самостійну роботу студента. Однак така лояльність не повинна розслабляти і вводити в оману: той, хто не склав іспити, неминуче буде відрахований.

Тому більшість студентів добровільно проводять по 6 і більше годин у бібліотеці, щоб виконати завдання, які дав викладач, та підготуватися до тестів.

Іспити

В англійських ВНЗ неможливо «проскочити», домовитися з професором або якимось іншим обманним шляхом отримати позитивну оцінку. Щоб успішно скласти іспит, потрібно просто все вивчити. Особливо суворо тут ставляться до академічної чесності: за наявність шпаргалок загрожує миттєве відрахування з університету. Тому краще отримати низький бал і перездати предмет, ніж пакувати валізи через спробу списати. Однак у багатьох вузах країни дається лише одна спроба для перездачі, після чого слід відрахування, якщо не було набрано прохідний бал.

У зв’язку з такою строгістю, що панує під час іспиту, у вищих навчальних закладах Великобританії практикують пробний варіант – “моки” (від англійського mocks). Вони проводяться так само, як і реальний тест. Але отримані результати ні на що не впливають, а допомагають студенту адаптуватися до екзаменаційного середовища та виявити прогалини у знаннях.

Лекції та консультації з викладачем

Проведення лекційних занять у Великобританії відрізняється тим, що педагоги широко використовують досягнення технічного прогресу. Тому більшу частину матеріалу можна згодом переглянути на інтернет-каналі університету, а також ознайомитись із презентаціями в електронному вигляді.

Супервізія — це незвичний формат навчання для більшості наших співвітчизників. Практикується він у престижних університетах Великобританії та означає роботу студента зі своїм наставником-викладачем: на особистих зустрічах ведуться бесіди на певні теми. Завдяки такому методу навчання розкривається потенціал майбутнього фахівця. Як правило, супервізія практикується на перших двох курсах бакалаврату.

Співробітники «Study Bridge» допоможуть розібратися у всіх нюансах вступу до англійських ВНЗ та подальшого навчання. Також ми сприяємо у пошуку мовної школи, відповідного житла, підготовці пакету документів для вступу та відкриття візи.