Як не наробити помилок та врахувати усі важливі аспекти студентського життя? Нижче Ви знайдете поради про те, як уникнути типових помилок нових студентів.
1. Збирайте валізу з розумом
Переїзд до студентської резиденції чи квартири потребує продуманості. Тому не варто збирати речі поспіхом, складаючи в чемодан все поспіль. Найправильніше буде скласти список необхідних речей, продумуючи все до дрібниць. Визначте речі за кожним пунктом – одяг, взуття, підручники, гаджети, особисті речі тощо.
2. Ознайомтеся з новим місцем заздалегідь
Після того, як ви визначилися з ВНЗ, варто приділити деякий час збору інформації про місто та регіон, який стане вашим будинком на всі роки навчання. Інтернет дозволяє зібрати інформацію заздалегідь та скласти список цікавих місць поблизу, а також доглянути заклади для відпочинку та майбутніх студентських вечірок. Корисно буде також почитати відгуки інших студентів про популярні кафе, магазини, бібліотеки, місцеві пам’ятки та традиції, що склалися. Наприклад, на сайті університету University of Essex є опис кафе та магазинів, що знаходяться на території кампусу. Там же представлений запис із відео- екскурсією по всьому університету.
3. Не витрачайте всі гроші на підручники
Нові навчальні матеріали зазвичай коштують дуже дорого і навряд чи комусь по кишені придбати нові книги кожної дисципліни. За незнанням першокурсники можуть спустити свій обмежений бюджет на підручники, а потім не знати, де взяти грошей на обід. У всіх університетах старшокурсники охоче продають свої уживані навчальні посібники, інформацію про які викладають на різних сайтах чи соціальних мережах, а також приносять їх до місцевих книжкових магазинів. Деякі матеріали можна знайти безкоштовно в Інтернеті або скористатись веб-додатком Moodle, на якому можна знайти багато корисної літератури.
4. Будьте уважні при виборі студентських спільнот
В університетах та коледжах діє величезна кількість груп за інтересами, найчастіше їх більше сотні, як, наприклад, в University of Essex. Безперечно, всі вони пропонують захоплюючі заходи та можливості зав’язати знайомства, але в гонитві за новими враженнями не варто вступати у всі спільноти одразу. Навряд чи навіть найорганізованіший студент зможе встигнути відвідати і десяту частку подібних зустрічей. Варто визначити кілька різних напрямків, яким вам хотілося б присвятити вільний час і записатися в ці студентські клуби. Таким чином, ви зможете займатися улюбленою справою та швидко познайомитися з однодумцями.
5. Сходіть до бібліотеки
Викладачі ВНЗ дуже уважно перевіряють правильність оформлення робіт і у разі помилок можуть значно знизити бал або навіть не прийняти роботу. Перед початком занять варто приділити деякий час вивченню цього питання, а вже наприкінці першого семестру ви зрозумієте, що недаремно провели кілька додаткових годин у бібліотеці. Наприклад, інформацію про те, як правильно здійснювати пошук наукових праць та книг, також можна знайти на сайті університетської бібліотеки University of Essex.
6. Пам’ятайте, що приїхали вчитися, а не тільки веселитися
Перший тиждень у коледжі студенти зазвичай присвячують вечіркам, сподіваючись зав’язати якнайбільше цікавих знайомств. При цьому ВНЗ також проводить ознайомчі заходи для студентів. Якщо уважно стежити за розкладом, то протягом перших днів ви зможете розібратися з планом лекцій, зареєструватися на потрібні предмети та ознайомитися з роботою бібліотек. Повірте, це допоможе вам швидше адаптуватися і не прогаяти важливого.
7. Дружте з тими, хто по-справжньому цікавий вам
Перший тиждень у ВНЗ надає багато можливостей для спілкування, але не варто чіплятися за кожного нового знайомого. Продовжуйте спілкування з тими, хто вам подобається та поділяє ваші інтереси. Час все розставить на місця і не обов’язково, що ви знайдете гарного друга в перший же день. Тому не замикайтеся в собі, якщо раптом не зустріли цікаву вам людину відразу ж, продовжуйте знайомитися і спілкуватися.
8. Проводьте час серед людей
Сучасні університети мають комфортабельні резиденції з окремими або двомісними кімнатами. Той же University of Essex гарантує місце в резиденції кожному першокурснику, а значить, ви перебуватимете в середовищі таких самих, як ви студентів, які стикаються з тими ж проблемами. Не ховайтеся від світу у своїй кімнаті! Незважаючи на бажання, що іноді виникає, закрити двері і уникати будь-яких контактів, почніть з малого – поспілкуйтеся з сусідами по поверху. Повірте, вам буде приємно і корисно знати більше про людей, з якими часто стикатиметеся на кампусі.
9. Ретельно плануйте витрати
Приїжджаючи до коледжу, студенти розпочинають доросле життя, яке складається не лише з розваг та навчання, а й уважного ставлення до грошей. Розпишіть усі необхідні витрати на початку місяця та по можливості не витрачайте зайвого. Спочатку всім важко спланувати бюджет, але з чітким планом ви не залишитеся без копійки у кишені.
10. Приділяйте навчанню достатньо часу
Студенти-першокурсники часто забувають про справжню мету перебування в університеті та за постійними вечірками, зустрічами клубів та спортивними змаганнями нехтують багатьма завданнями викладачів. Але через рік-двох починають шкодувати про втрачений час і прогалини у знаннях. Не відкладайте навчання в довгу скриньку і вчасно здавайте всі роботи, тоді і веселощі будуть заслуженими.