Перспективи освіти в галузі бізнесу та менеджменту


освіти в галузі бізнесу та менеджменту

Що таке бізнес та менеджмент?

Підприємницьку діяльність (бізнес) можна визначити як усі форми торгівлі, обмін товарів та послуг з метою отримання прибутку. З часів виходу книги Адама Сміта «Багатство народів» у 1776 році сучасні форми капіталізму дійшли визначення глобальної взаємодії, і можна стверджувати, що будь-яка економічна теорія так чи інакше була визнанням чи спробою відійти від ідей Сміта про вільний ринок.

>

Бізнес – це предмет вивчення, що тісно пов’язаний з етикою. Люди, компанії та уряди перебувають у стані постійних змін залежно від того, що найкраще для економіки та руху капіталу, та пошуку рішень для запобігання таким подіям, як фінансова криза 2008 року, яка знищила кошти для існування та заощадження. Роль управління визначається тим, що найкраще підходить для людей і компанії, і вимагає розуміння людської поведінки, створення ефективного стилю керівництва, а також необхідності забезпечення постійного фінансового здоров’я для бізнесу.

Що ви вивчаєте для отримання диплому у сфері бізнесу та менеджменту?

Те, що ви можете дізнатися на курсі бізнесу, охоплює широке коло питань, таких як економіка, бухгалтерський облік та підприємницька підготовка. Курс для здобуття ступеня бакалавра у сфері менеджменту може починатися з викладання основних понять у всіх цих галузях, щоб гарантувати відсутність значних прогалин на початку кар’єри. У наступні роки обов’язкові модулі можуть поєднуватися зі спеціалізованими областями навчання, наприклад, із Законом про компанії або Поведінкою споживачів.

У глобалізованому світі здатність говорити другою мовою та цінувати культурні відмінності у підході до бізнесу стає все більш важливою, і все більше і більше університетів по всьому світу пропонують можливість студентам, які вивчають підприємницьку діяльність, провести рік за кордоном.

Трирічні програми навчання для отримання диплома бакалавра можуть бути адаптовані до чотирирічного курсу з працевлаштуванням на один рік у деяких вищих навчальних закладах, які зазвичай пропонують цю можливість на третьому курсі навчання. Така можливість працювати в компанії може дати студенту корисні практичні знання та послужити гарним доповненням до резюме, підтверджуючи досвід у професійній галузі після закінчення коледжу. Крім того, багато компаній, які приймають студентів на стажування, можуть найняти їх на повний робочий день після закінчення університету, якщо будуть вражені їхньою роботою.

Що варто вивчати у старшій школі, якщо плануєте вивчати бізнес та менеджмент?

Багато шкіл надають студентам можливість вибирати предмети, які спеціалізуються на бізнесі та економіці до подання заявки до університету (наприклад, Великобританія пропонує іспит на атестат про повну загальну середню освіту в галузі бізнес-досліджень для студентів віком від 16 до 18 років). Якщо ви здатні скористатися цими можливостями, то зробіть це, але це не єдина підготовка до вступу на факультет бізнесу.

Традиційні предмети, такі як математика та фізика, можуть бути надзвичайно корисними для подальшого навчання у сфері бізнесу, а університети це оцінять (Карлос Слім вважає, що завдячує своєму успіху як бізнесмена своїм математичним здібностям, які дозволяють йому досконало вивчати фінансові звіти). Іншою ключовою галуззю навчання є мови, а також здатність обміркувати та створити керуючого професіонала – ще один перший крок до роботи у сфері менеджменту. Якщо ви навчаєтеся в університеті, в якому можна вибрати спеціалізацію не одразу, переконайтеся, що ви не тільки відвідуєте вступні бізнес-курси та економічні курси, але й уважно стежте за поточними подіями у діловому світі.

Що роблять люди, які вивчають бізнес та менеджмент після закінчення навчання?

Завдяки тому, що гроші та торгівля правлять світом, можливості для випускників бізнесу майже нескінченні. Робота в якості аналітика або трейдера на фондовому ринку може бути привабливою, хоча студенту варто знати не тільки про ймовірну необхідність подальшого навчання, а й про те, що реальна робота може відрізнятися від інтерпретації Гордона Гекко у фільмі «Уолл-стріт» або Джордана Белфорта (Вовк з Уолл-стріт), а досягнення власного фінансового процвітання може тривати багато років.

Робота в управлінні роздрібною торгівлею популярна серед тих, хто закінчує університет, а великі компанії можуть пропонувати регулярні можливості для просування. Роздрібна торгівля також дає великі можливості, дозволяючи тим, хто має досвід роботи в одному конкретному секторі, з легкістю працювати в інших місцях.

Існує сильний зв’язок між бізнесом та інформаційними технологіями, і якщо студент має досвід у галузі інформатики, то йому можуть запропонувати роботу у фірмі з розробки та продажу програмного забезпечення.

Більш заповзятливі студенти можуть створити свій бізнес з нуля, хоча їм доведеться ще так багато вивчити, врахувати потребу в інвестиціях та примхи ринку, з якими потрібно боротися. Це все означає, що багато бізнесменів-початківців часто зіткнуться з банкрутством компаній, перш ніж створять модель, яка буде процвітати.

Які відомі люди вивчали підприємництво та менеджмент?

Магнат нерухомості та політик Дональд Трамп вивчав бізнес операції з нерухомістю в Уортонському коледжі Пенсільванського університету, працюючи в компанії свого батька, а бізнесмен Венді Денг закінчила Єльську школу менеджменту, як і генеральний директор організації PepsiCo, Індра Нуйі.

Зі знаменитостей, які мають бізнес освіту, варто згадати актора і колишнього губернатора Каліфорнії Арнольда Шварценеггера (міжнародна комерційна діяльність, Університет Вісконсін у Сьюпіріор) і сера Міка Джаггера, який кинув навчання в Лондонській школі економіки, щоб зосередитися на динамічному розвитку музичній кар’єрі Rolling Stones.