Де можна працювати після отримання диплома про вищу освіту з комп’ютерних наук?


вищій освіті з комп'ютерних наук

Наявність диплома про вищу освіту з комп’ютерних наук дає можливість обрати роботу з широкого спектру робіт, що добре оплачуються.

Що таке комп’ютерна наука?

Комп’ютери є частиною будь-якого аспекту життя. Від шопінгу до ігор та тренувань – зараз існують програми майже для всього. Всі ці системи були створені випускниками-фахівцями з обчислювальної техніки та програмного забезпечення. Незалежно від того, чи хочете ви працювати у великій корпорації, займаючись управлінням мережами та розробляючи програмне забезпечення, або стати наступним бізнесменом-мільярдером, освіта у сфері комп’ютерних наук дасть вам багато можливостей.

Вчені-комп’ютерники розуміють основні принципи програмування і алгоритмів та використовують їх для розробки програмного забезпечення, систем та мереж для задоволення потреб клієнтів та громадськості. Ця область, що швидко розвивається, і існує постійний високий попит на талановитих випускників у сфері комп’ютерних наук. Задоволеність роботою в цій галузі висока, так само як і початкові зарплати, тому, якщо вам подобається вирішувати проблеми і у вас є математичні здібності та логічне мислення, освіта в галузі комп’ютерних наук може стати початком гідної кар’єри.

Що ви вивчаєте на курсі інформатики?

Освіта у сфері комп’ютерних наук структурована поетапно, починаючи з огляду основних принципів. У перший навчальний рік ви можете пройти модулі в таких областях, як обчислювальна теорія, розпізнавання образів, теорія систем та мереж або навчання машин. Ймовірно, також подаватиметься інформація про те, як сучасна інформатика вписується в суспільство, чи історія дисципліни, чи модуль з бізнесу чи підприємництва в контексті комп’ютерних наук. На багатьох курсах також буде робота в команді з іншими студентами для реалізації проектів, деякі університети на цьому етапі залучають своїх партнерів у промисловості та бізнесі, щоб ви могли зробити розробки для реального клієнта.

По мірі просування курсу ви дізнаєтеся про різні спеціальності та навички широкого застосування, щоб стати привабливим працівником для майбутніх роботодавців. Прикладами модулів підвищеної складності можуть бути структури даних, шаблони та сигнали, теорія складності або розробка програмного продукту.

До кінця програми навчання багато університетів просять студентів застосувати те, що вони дізналися, у формі фінального проекту. Це робиться поряд зі спеціальним навчанням в областях на ваш вибір, і багато університетів використовують можливість познайомити випускників факультету комп’ютерних програм з галузевими партнерами та дослідниками. В останній рік також існує можливість пройти професійне стажування та попрацювати з кураторами з галузі.

Що варто вивчати у старшій школі, якщо хочу вивчати комп’ютерні науки?

Якщо ви хочете вивчати комп’ютерні науки в університеті, ви повинні виявляти креативність, старанність і мати добрі знання з математики. Більшість університетів очікують від претендентів вищих оцінок з таких предметів як ІТ, комп’ютерні системи, фізика або вища математика. Багато абітурієнтів вже матиме певний досвід роботи в цій галузі, отриманий до подання документів до університету, і про це варто згадати в заявці.

Можливо, ви створили кілька простих програм у BASIC вдома або, можливо, ви працювали над модом для однієї з ваших улюблених ігор. Є багато ресурсів для домашніх програмістів-кодувальників, і якщо ви думаєте вступати до ВНЗ для отримання диплому в галузі комп’ютерних наук, то добре було б спочатку щось спробувати самому. Інші навички, які будуть плюсом під час вступу – це вміння вирішувати проблеми, логічне мислення, увагу до деталей, здатність справлятися з напругою під час роботи та робота в команді.

Що роблять люди, котрі вивчали комп’ютерні науки після закінчення навчання?

Майже всі підприємства покладаються в роботі на комп’ютери, а великі компанії мають власних ІТ-фахівців. Ви можете працювати в ІТ-відділі великих компаній з надання фінансових послуг, охорони здоров’я, виробництва, аерокосмічних, оборонних або урядових організацій. Багато випускників створюють власні підприємства, це можуть бути компанії з розробки програмного забезпечення, що створюють черговий відмінний додаток або ігрова студія, що працює над наступною грою рівня AAA. Ви також можете знайти роботу у спеціалізованій ІТ-консалтинговій фірмі або у постачальника ІТ-послуг; найкращі випускники знаходять роботу у таких великих компаніях, як Google, Cisco та IBM.

Талант у галузі комп’ютерних наук може призвести до несподіваних місць; провідні банки та компанії з надання фінансових послуг часто платять своїм комп’ютерним експертам шестизначну зарплату, щоб вони написали код, який дозволить їм бути на крок попереду своїх конкурентів. Національні розвідувальні служби завжди шукають найталановитіших випускників, щоб вони допомагали протистояти загрозам кіберзлочинності та тероризму. Комп’ютери настільки широко поширені в сучасному світі, що попит на випускників з навичками розуміння систем та створення програмного забезпечення продовжуватиме зростати.

Які відомі люди вивчали комп’ютерні науки?

Творець Facebook Марк Цукерберг або генеральний директор Google Ларрі Пейдж відразу ж приходять на думку, але вас можуть здивувати інші відомі особи, які вивчали комп’ютерні науки. Джиммі Фаллон – американський комік та колишній ведучий телешоу Saturday Night Live – вивчав інформатику в Нью-Йорку, перш ніж змінити спеціалізацію в останній рік (він не зміг здати математику). Актор Ліам Нісон, відомий своїми ролями у фільмах “Заручниця” та “Зоряні війни”, також вивчав інформатику в Белфасті, перш ніж стати найкрутішим героєм у світі.