Перспективи освіти в галузі дизайну


Перспективи освіти в галузі дизайну

Що дає диплом у сфері дизайну? Стаття присвячена тому, що ви дізнаєтесь на курсі з дизайну, чому вам варто навчитися, щоб отримати місце у ВНЗ з даної спеціалізації та де ви зможете працювати після завершення навчання.

Що таке дизайн?

Дизайн присутній усюди; фізичний простір, віртуальний простір, ілюстрації, графіка та фотографії впливають на наші щоденні рішення. На сьогоднішній день програми в галузі дизайну відображають різноманітність творчої індустрії та дозволяють студентам розвивати яскраві творчі навички, вивчаючи бажані дисципліни.

Вивчення дизайну є складною, але справою, що того варта, а отримання диплома з даного предмета може зайняти від трьох до п’яти років. Університетські курси дизайну дають вам ідеальне поєднання практичних і теоретичних навичок. Більшість випускників дизайнерських факультетів спеціалізуються у певній галузі – наприклад, 2D або 3D-дизайні, дизайні продукції або веб-дизайні, моді, текстилі або фотографії, але є курси, які дають загальний огляд різних процесів.

Здобуття освіти у сфері дизайну зараз є дуже популярним та конкурентоспроможним вибором, а його вивчення в університеті потребує певного набору навичок. Порівняно з іншими професіями, студенти-дизайнери працюють своїми руками, і це практикується з самого початку навчання в університеті.

Що ви вивчатимете у ВНЗ на курсі з дизайну?

За змістом дизайнерський курс може бути як загальним, так і вузькоспеціалізованим, а сам курс містить безліч спеціалізованих модулів. Серед запропонованих напрямків: графічний дизайн, ілюстрація, текстиль, дизайн інтер’єру, дизайн одягу, дизайн продукції, анімація, дизайн меблів, дизайн ювелірних прикрас, дизайн ігор і театральний дизайн. Студенти схильні обирати певний курс.

Підходи в кожному університеті відрізняються і вам варто докладно вивчити теми різних модулів та можливості проходження виробничої практики, яка є чудовим способом отримати досвід роботи в галузі до закінчення навчання.

Основні складові програм бакалаврату включають 3D-технології, сучасне комп’ютерне моделювання та виробництво, виробництво зображень, робота з камерою та виробництво фільмів, а також фундаментальні аспекти друкарської справи та створення графічного макета. ВНЗ навчають дизайнерів-початківців усьому, починаючи з того, як точно малювати – як вручну, так і на комп’ютері – і закінчуючи теорією дизайну.

Деякі навчальні заклади, такі як Університетський коледж Лондона (UCL), концентруються на тому, щоб дати своїм учням докладне розуміння теорії дизайну, тоді як інші одразу зосереджуються на практичних елементах дизайну. Програми інших університетів, таких як Голдсмітс, Лондонський університет, спрямовані на те, щоб підготувати студентів до розвитку яскравого дизайнерського мислення та власного творчого підходу.

Що потрібно вивчати у старшій школі, якщо ви плануєте вивчати дизайн у ВНЗ?

Більшість програм не мають конкретних вимог щодо того, які предмети повинні вивчати кандидати, хоча деякі з них можуть попросити підтвердження результатів з предметів, пов’язаних із мистецтвом, таких як образотворче мистецтво, дизайн, передача графічної інформації, дизайн текстилю або фотографія.

Тим не менш, найважливіше, буде, мабуть, надання вражаючого портфоліо та художніх робіт поряд із вашою заявкою. Крім того, більшість кандидатів проходять співбесіди, що дає можливість майбутнім учням розповісти про свої переваги та захоплення предметом. Деякі курси припускають, що студенти спочатку мають закінчити базовий річний курс в університеті.

У кожному університеті свої вимоги щодо оцінок; у деяких вони вищі, ніж у інших.

Чим займаються випускники зі спеціалізацією у дизайні?

Заробітна плата багато в чому залежить від посади та місця розташування. Молодші графічні дизайнери можуть заробляти у Британії від 18 000 до 22 000 фунтів стерлінгів на рік, тоді як креативний директор може заробити від 60 000 до 110 000 фунтів стерлінгів на рік. Зарплата багато в чому залежить від того, які обов’язки ви виконуєте, а також розміру компанії.

Диплом дизайнера зазвичай передбачає конкретні можливості кар’єрного зростання для випускників, пов’язаних з конкретною сферою спеціалізації, а художній сектор надає безліч різних можливостей для випускників дизайнерських факультетів.

Навичок, які набувають випускники, безліч – це, наприклад, логічне мислення, увага до деталей та управління проектами, які є бажаними для будь-якого роботодавця незалежно від того, працює він у сфері дизайну чи ні.

Імовірні кар’єрні шляхи для випускників дизайнерських факультетів включають веб-дизайн, інтерактивні медіа та редагування відео. Однак випускники, звичайно ж, не обмежуються цим, і, залежно від своїх інтересів, можуть обирати посади в таких областях як, наприклад, дизайн інтер’єру чи дизайн моди, дизайн продукції, виробництво фільмів та телепрограм або підготовка до друку в журналах та газетах чи навіть ландшафтне садівництво.

Ще одним популярним напрямком є викладання дизайну в школах чи коледжах або навіть робота у спеціалізованих журналах, які шукають випускників, які вміють добре писати та добре знайомих із виробництвом.

Зрозуміло, багато випускників використовують навички, які вони отримали, та в інших місцях і знаходять роботу у менш безпосередньо пов’язаних з дизайном областях, у тому числі обирають громадянську службу та благодійний сектор.

Які знамениті люди мають освіту у сфері дизайну?

Перш ніж прославитися, багато хто з відомих людей насправді колись здобули освіту у сфері дизайну. Спокійний актор фільмів про Гаррі Поттера, Алан Рікман, закінчив Коледж мистецтв та дизайну в Челсі, а потім продовжив навчання у Королівському коледжі мистецтв. Він створив свою власну дизайнерську агенцію під назвою “Графіті”, перш ніж знайшов свою справжню пристрасть – акторську гру.

Також фронтмен гурту Kaiser Chiefs Ріккі Вілсон навчався у Міському університеті Лідса до того, як почав працювати на півставки викладачем у галузі дизайну у Лідському коледжі мистецтв.