Що насправді університети хочуть бачити у ваших заявках на навчання?


Що насправді університети хочуть бачити у ваших заявках на навчання?

 

Ці три пункти можуть зробити з гарної заяви відмінне

Щоб отримати місце на ідеальному курсі в ідеальному закладі, іноземному студенту потрібно більше ніж просто хороші оцінки (хоча вони, звичайно ж, не завадять). Люди, які відповідають за розгляд університетських заявок, розглядатимуть сотні, а іноді й тисячі заявок, тому важливо виділити свою заяву.
Отже, як створити першокласну особисту заяву, яка зробить вас явним кандидатом для бажаного ВНЗ?

Ваші академічні досягнення мають становити близько 70 відсотків від вашої спільної заяви. Залишається 30 відсотків, щоб продемонструвати, ким ви є за межами класної кімнати. Позакласні заходи входять у ці відсотки, але будь-яка діяльність понад навчальну програму, яка підкреслює, що ви займалися по своєму предмету поза школою – ще краще. Пам’ятаючи це, є три ключові області, на яких потрібно зосередитись, якщо ви хочете вступити до бажаного університету.

1. Додаткове читання

Перше, що потрібно зробити – це показати, що вас цікавить обраний вами предмет глибше, ніж ви вивчаєте його у коледжі чи школі.

Відмінний спосіб продемонструвати власну інтелектуальну цікавість та готовність вивчати матеріали за вибраним вами курсом – переглянути списки для читання, опубліковані в Інтернеті. Їх часто викладають на веб-сайті університету.

Ви також повинні прагнути прочитати роботи, що широко обговорюються в обраній вами області: потенційний еволюційний біолог повинен прагнути прочитати «Про походження видів»; якщо ви хочете вивчати модерністську літературу, ви повинні постаратися прочитати «Улісс» та «На маяк». Крім цього, вивчіть критичні погляди (що обґрунтовують, спростовують чи змішані) на відповідні роботи, щоб зрозуміти сенс дискусій, що відбуваються в цій галузі. Про ці знання варто вказати у своїй заяві, а також це дасть вам краще розуміння того, який внесок ви можете зробити у цій галузі.

Підписки на відповідні журнали та періодичні видання також можуть допомогти: наприклад, якщо ви вивчаєте політику, вам варто читати New Statesman та The Spectator на додаток до книг з історії та газет. Слідкуйте за новинами, залишайтеся в курсі подій і ви не помилитеся.

2. Участь та співробітництво

Звичайно, читання – це лише частина рівняння. Ваша особиста заява повинна також показувати, що ви сповнені ентузіазму та готові брати активну участь у вибраній вами області, а не просто читати про це.

Відмінний спосіб зробити це – відвідати музеї, виставки та інші пам’ятки. Якщо ви хочете вивчати сучасні іноземні мови, ви можете відправитися в країну, де розмовляють мовою, яку ви хочете вивчати; Якщо ви збираєтеся вивчати архітектуру, ви повинні відвідати знамениті будівлі та визначні пам’ятки. Продемонструйте свою пристрасть, а не просто розкажіть їм про це.

Ще один простий спосіб зробити це – приєднатися до спільноти чи клубу, що стосується вашої майбутньої професії: студенти-юристи можуть приєднатися до дискусійної групи; модель Організації Об’єднаних Націй чудово підходить для студентів, які бажають записатися на філософію, політику та економіку чи міжнародні відносини.

Крім того, відвідування лекцій – ще один спосіб виділитися на стадії подання заяви. Дізнайтеся, чи проводяться у вашій школі чи коледжі дискусії чи дослідницькі роботи у вашій галузі.

3. Саморозвиток

Зрештою, університети хочуть бачити, що ви самі – ініціативна людина. Беручи участь у масовому відкритому курсі дистанційного навчання, ви можете підкреслити, що ви серйозно ставитеся до навчання, часто можна навіть отримати сертифікат після завершення курсу. Це невелика інвестиція часу може покращити вашу особисту заяву.

Також варто розглянути можливість участі у змаганнях, щоби довести свої здібності в порівнянні з іншими учнями. Візьміть участь в олімпіаді з математики або конкурсу творів і ви виділитеся на тлі інших.

Іноземним студентам часто буває складно підготувати особисту заяву. Використання англійської мови на рівні та відповідно до необхідних стандартів, а також отримання відмінних оцінок може виявитися досить складним завданням, не враховуючи вищезазначені позакласні заняття. Крім того, деякі іноземні студенти є вихідцями з культур, у яких ключові ідеї змагання незвичні і вони можуть бути менш схильні брати участь у дебатах або заходах, які включають публічні виступи.

Але вищий навчальний заклад має бачити, що ви – цілеспрямована особистість. Шукайте способи брати участь у обраній вами предметній галузі, взаємодіяти з іншими, поглиблювати свої знання і ви будете винагороджені за це.