Вартість навчання у Великій Британії


Стоимость обучения в Великобритании

Навчання у Великій Британії – платне і досить дороге, але це повністю виправдана інвестиція у своє майбутнє. Перевагами вищої освіти в Англії є:

  • британські дипломи визнані у світі як одні з найпрестижніших;
  • право працювати до 20 годин на тиждень у навчальний період і без обмежень у період канікул і на вихідних – це можливість хоча б частково самостійно оплачувати свою освіту;
  • можливість користуватися всіма пільгами системи охорони здоров’я Великої Британії для учнів понад півроку – це і безкоштовні консультації, і стаціонарне лікування;
  • можливість пройти попереднє навчання на спеціальних підготовчих курсах (A-Levels, Foundation, Pre-Masters), які гарантують вступ до університетів Великої Британії;
  • тривалість переддипломних і післядипломних курсів, зазвичай, коротша, ніж, наприклад, в Австралії та США, завдяки чому отримання диплома коштує дешевше.

Вартість навчання в Англії коливається залежно від обраного курсу, його тривалості, безпосередньо університету та регіону, в якому він розташований. Також незайвим буде зазначити, що вартість навчання в коледжі менша, ніж в університеті, і рік навчання на бакалавраті також дешевший, ніж на магістратурі.

Приблизна середньорічна вартість навчання в британському ВНЗ варіюється від 7.000 до 12.000 фунтів стерлінгів на рік. Найдорожчими спеціальностями є медицина і MBA – вартість річного навчання доходить до 20.000 – 30.000 фунтів стерлінгів. Оплата здійснюється до початку навчання. Вносити гроші можна або за рік, або частинами. Найчастіше необхідно додатково оплачувати реєстраційний внесок і під час реєстрації надавати депозит для підтвердження платоспроможності та забезпечення збереження місця за студентом. Також необхідно враховувати додаткові витрати на проживання, харчування, проїзд, особисті витрати. У центральній частині Англії – Лондоні, Оксфорді, Кембриджі – життя коштуватиме близько 9.000 фунтів на рік, в інших регіонах – близько 7.000 фунтів.

Навчання в приватних школах передбачає повний пансіон – проживання та харчування входить у вартість навчання. Ціна питання – від 8.000 фунтів стерлінгів на рік. Мовні курси також дуже відрізняються за ціною. Вартість тижневого навчання може варіюватися від 200 до 1.000 фунтів стерлінгів на тиждень. Ціна залежить не тільки від школи, а й від того, групові це заняття чи індивідуальні, загальні курси чи вузькоспеціалізовані.

У деяких вишах передбачені безкоштовні мовні курси для іноземних студентів. Також є можливість отримати знижку на навчання завдяки стипендіям. Іноземні студенти мають право на конкурсній основі скористатися стипендією за видатні досягнення в навчанні (merit-based scholarships).

Навчання у Великій Британії – це не просто безцінний життєвий досвід, а й чудова нагода довести до досконалості англійську мову, здобути престижну освіту та підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.