Еталон вищої освіти в Англії – університет Честер (The University of Chester)


Эталон высшего образования в Англии

Університет Честер заснували 1839 року видатні прем’єр-міністри – Вільям Гладстоун і Едвард Сміт-Стенлі разом з Архієпископом Кентерберійським Джоном Бердом Самнером. Наразі він має 2 кампуси – у Честері та у Воррингтоні. З одного боку, університет спирається на давні класичні традиції академічної освіти, а з іншого – являє собою сучасний та інноваційний навчальний заклад, оснащений за останнім словом техніки. Саме завдяки такому унікальному симбіозу, який забезпечив не тільки відповідність освіти, що надається, високим стандартам, функціонуванню системи підтримки студентів і створенню доброзичливого внутрішнього мікроклімату, цей класичний державний навчальний заклад має прекрасну репутацію. Підтвердженням тому є заслужена висока оцінка діяльності університету з боку акредитаційних державних органів нагляду за якістю освіти та відповідністю стандартам – Комітету зі стандартів у сфері освіти (OFSTED) та Агентства з контролю якості освіти (QAA).

Згідно з останніми статистичними даними, університет Честер посідає 52-ге місце серед 120 вищих навчальних закладів Великої Британії в рейтингу, складеному The Guardian (The Guardian League Table 2013). У північно-західному регіоні Великої Британії університет вважається четвертим, а в рейтингу “інноваційних” університетів посів перше місце. У довіднику навчальних закладів The Sunday Times (The Sunday Times University Guide 2012) університет Честер посідає друге місце у своєму північно-західному регіоні за рівнем професійності викладацького складу (78.9% студентів відповіли позитивно) та четверте місце у відсотковому співвідношенні студентів, які здобули ступінь і працевлаштувалися за фахом (73.8%).

Державна комісія з експертизи якості науково-дослідницької діяльності у вищих навчальних закладах (RAE, 2008 р.) високо оцінила досягнення університету в цій царині та відзначила міжнародний рівень досліджень за багатьма напрямами. Зокрема, результати світового значення отримано за допомогою досліджень у галузі медицини, літератури та екології. Так, наприклад, останні проєкти беруть участь у створенні першого в Англії еко-села з нейтральним рівнем емісії вуглецю, відкритті вітамінної сполуки, що знижує ризик серцево-судинних захворювань і недоумства, а також перекладі Біблії британською мовою жестів.

Європейський фонд якості в галузі менеджменту дав університету Честер найвищу оцінку, у такий спосіб підтвердивши, що університетські служби підтримки студентів, планування кар’єри та допомога в працевлаштуванні відповідають найвищому міжнародному рівню.