Що робить середню освіту в Англії особливою?


Про класичну англійську освіту чули багато хто, але навряд чи кожен замислювався над тим, що саме робить англійську освіту особливою та еталонною.

Провідні англійські та найпрестижніші університети всього світу із задоволенням широко відчиняють свої двері для успішних випускників англійських шкіл.

Англійські школи-пансіони – це вікові традиції, це дисципліна й аристократичні манери найкращих представників інтелігенції, це високі освітні стандарти, глибокі знання та всебічний розвиток, це статус і повага в суспільстві. Школи-пансіони у Великій Британії почали з’являтися в Середньовіччі. Їх створювали, дотримуючись традицій Оксбриджа. Тому й до сьогодні в багатьох старовинних школах-пансіонах збереглася неймовірна атмосфера величності, фундаментальності, романтизму й таємничості.

Мало кого залишає байдужим неймовірне видовище – пансіон часто розташовується в старовинних особняках з багатовіковою історією, але при цьому все оснащено за останнім словом техніки, у розпорядженні шкіл велика територія із зеленими зонами для відпочинку (парки, сади, тераси), спортивними майданчиками, у деяких шкіл навіть є свої стайні.

Більшість шкіл-пансіонів розташовується в тихих передмістях, що забезпечує високий рівень безпеки учнів, сприяє зосередженому навчанню. Школи бувають змішаного типу (спільне навчання хлопчиків і дівчаток) і роздільного – з найконсервативнішими традиціями, що сягають корінням глибоко в історію, коли освіта була доступною тільки аристократам.

Незважаючи на те, що в Англії існує кілька сотень шкіл-пансіонів, які приймають на навчання іноземців, вимоги до кандидатів на зарахування дуже серйозні і вступити в елітний навчальний заклад зовсім не просто. Необхідно не тільки мати хорошу академічну підготовку і високі оцінки, а й мати здібності та досягнення у спорті, музиці або іншому виді творчості, володіти лідерськими задатками. Для шкіл ці нюанси важливі, бо вони виховують у своїх стінах найкращих із найкращих, а успішні люди – це завжди всебічно розвинені та внутрішньо багаті незалежні особистості.

Конкуренцію і прагнення до розвитку та вдосконалення в навчанні серед престижних шкіл-пансіонів стимулюють щорічними загальнонаціональними рейтингами. Для того, щоб школа потрапила до списку найкращих, вона має отримати високий бал за багатьма критеріями (частка випускників, які склали підсумкові іспити на високі бали; частка випускників, зарахованих до провідних англійських і світових вишів; кількість викладачів відносно кількості учнів; умови проживання та навчання тощо).

Згідно зі статистикою, опублікованою Радою незалежних приватних шкіл, у 2011 році 23 307 іноземних студентів навчалися в британських школах, що становить 33% від усієї кількості студентів, які навчалися у пансіоні. Ці показники підтверджують, що Велика Британія була і залишається №1 у всьому світі для здобуття середньої освіти. Програма A-Level, яку традиційно називають золотим стандартом британської доуніверситетської освіти, є завершальним етапом навчання в школі. Такий епітет, безсумнівно, є індикатором і знаком поваги, а також блискучої репутації, яку має середня освіта у Великій Британії далеко за межами країни.

Звертайтеся до нас за консультацією. Менеджери з освіти за кордоном допоможуть Вам професійно підібрати відповідну школу-пансіон в Англії, яка допоможе на 100% розкрити потенціал Вашої дитини.