Післядипломна освіта у Великій Британії


Британська система вищої освіти є однією з найкращих у світі. У ній фантастичним чином переплелися вікові традиції навчання з використанням суперсучасних технологій, що забезпечує не тільки високу теоретичну підготовку учнів, а й можливість проведення серйозних досліджень у сфері, що вивчається.

Последипломное образование в Великобритании

Британські університети мають право самостійно формувати навчальні програми, тому всі особливості курсів необхідно попередньо уточнювати, зробивши відповідний запит до обраного університету. Загалом програми післядипломного навчання поділяються на 2 групи: теоретичну та науково-дослідницьку.

Теоретичний післядипломний курс триває, зазвичай, рік. Аудиторні заняття проходять у формі лекцій і консультацій, але основну частину навчання все-таки становить самостійна робота студентів – написання доповідей, есе, рефератів тощо. По закінченню навчання студент отримує свідоцтво, диплом, або ступінь магістра. У деяких випадках для присудження ступеня або кваліфікації необхідно написати дисертацію.

Головною відмінністю науково-дослідницького післядипломного курсу від теоретичного є те, що найбільшу частину часу студенти приділяють проведенню дослідницької роботи. Навчання триває 2-3 роки. По закінченню курсу студенту присуджується вищий науковий ступінь – ступінь доктора філософії. Для присудження ступеня необхідно написати дисертацію або зробити публікацію, в яких мають бути відображені результати, отримані під час ведення дослідницької роботи. Низка університетів, які співпрацюють у рамках міжнародних двосторонніх освітніх договорів із вітчизняними навчальними закладами, пропонують програми підготовки здобувачів на докторський ступінь. На таких курсах студенти навчаються і проводять дослідження і на батьківщині, і у Великій Британії. У такий спосіб можна значно зменшити витрати на навчання.

Високі освітні стандарти та сучасне дослідницьке обладнання зробили післядипломну освіту у Великій Британії вельми привабливою для студентів з усього світу. Адже науковий ступінь такого рівня якості не тільки значно підвищує конкурентоспроможність на ринку праці, а й буде серйозним кроком уперед в академічній кар’єрі майбутнього вченого.