Освіта за кордоном. Як адаптуватися?


Образование за рубежом. Как адаптироваться?

Незважаючи на те, що навчання закордоном – це унікальний і дивовижний досвід, на початку життя в новій країні може викликати деякі труднощі. Насамперед це пов’язано з адаптацією до нових умов, незнайомої культури і соціуму. Часто молоді люди не замислюються над тим, наскільки важливо присвятити певний час налагодженню зв’язків із місцевими жителями, щоб швидше та легше інтегруватися у спільноту. До того ж постає питання – як це зробити, з чого почати? Щоб уникнути розгубленості, підготуйтеся заздалегідь до поїздки та складіть план дій. Нижче ми наводимо поради, які допоможуть кожному стати “своєю” людиною в новій країні та легко адаптуватися до її реалій.

1. Вивчайте мову країни, до якої приїхали

На сьогоднішній день існує маса варіантів навчання англійською мовою, причому не тільки в англомовних, а й інших країнах світу. Без сумніву, це великий плюс, адже англійська одна з найпоширеніших мов світового спілкування. Але місцеві жителі не обов’язково розмовляють англійською, тому без знання мови країни буде доволі складно почуватися невимушено в кафе, магазині чи навіть просто під час прогулянки. Складнощі можуть виникнути й надалі, особливо, якщо Ви плануєте залишитися в цій країні й будувати тут свою кар’єру або ж знайти тимчасову роботу на час навчання. Найправильнішим рішенням буде почати вивчення мови країни, до якої Ви плануєте переїхати, заздалегідь. До переїзду варто опанувати хоча б ази.

2. Спілкуйтеся з місцевими жителями

Найпростіше зав’язати знайомство з місцевими жителями буде у Вашому ВНЗ, адже, окрім іноземних студентів, там буде величезна кількість таких самих, як і Ви, студентів з числа місцевих жителів. Такі знайомства допоможуть Вам краще пізнати нове місто, познайомлять з цікавими місцями для проведення дозвілля і посприяють швидшій адаптації. Важливо й те, що з новими друзями Ви можете практикуватися в спілкуванні державною мовою країни і більше дізнаватися про культурні традиції та місцеві звичаї.

3. Шукайте те, що вам цікаво

Ще один спосіб зав’язати цікаві знайомства – це шукати їх у тій сфері, яка захоплює Вас. Хоч би що це було – спорт, музика, мистецтво, кіно чи література – місцева спільнота обов’язково має в своєму розпорядженні оригінальні пропозиції в зазначеній сфері. До того ж це допоможе Вам почуватися впевнено, адже Ви цікавилися цим раніше і вже маєте якісь знання в цій сфері. По приїзду в нову країну варто дізнатися про всі пропозиції, пов’язані з Вашим хобі. Таким чином Ви почнете адаптацію до нової культури на основі бази, що Вас цікавить, і з легкістю знайдете своє місце в новій спільноті.

4. Читайте місцеві новини

Одна з ознак того, що Ви поводитеся як повноправний житель країни, – це те, що Ви завжди в курсі подій навколишнього медіа простору. По-перше, це допоможе Вам розуміти, що турбує і цікавить Ваших нових знайомих і просто оточуючих. По-друге, читання місцевої преси – ще один спосіб покращити знання місцевої мови. Цікаво також порівняти висвітлення подій у місцевих виданнях і телеканалах, і в новинних блоках Вашої рідної країни.

5. Вирушайте в подорож країною

Кожна країна – це різноманіття міст, природних красот і культурних традицій. І по-справжньому познайомитися з країною можна, тільки побачивши її з різних боків. Тож не варто обмежувати себе тим містом, у якому розташований Ваш університет, адже у Вас є унікальний шанс побачити набагато більше. У мандрівці можна скуштувати кулінарні делікатеси різних регіонів, побачити пам’ятки архітектури та ультрасучасні забудови, захопитися природною красою і, можливо, взяти участь у якомусь фестивалі чи традиційному культурному заході. Такі подорожі допоможуть скласти цілісне уявлення про країну, в якій Ви перебуваєте. Для поїздок можна використати як університетські канікули, так і вирушити в сусідні міста у вихідні.

6. Плануйте майбутнє в новій країні

Після першого знайомства з країною спробуйте уявити тут своє майбутнє. Не варто забувати, що час минає дуже швидко і за кілька років зі студента Ви перетворитесь на дипломованого спеціаліста, і тоді перед Вами постане питання про побудову кар’єри. Готуватися до цього варто вже під час навчання, і першим кроком може стати пошук можливості підзаробити або винаймання квартири. Подібні дії можуть викликати певні складнощі у зв’язку з тим, що країна, в якій Ви навчаєтесь, має свої правила, з якими Ви поки що не знайомі. Але в будь-якому випадку, розвиток навичок самостійного життя зробить з Вас незалежну людину, яка зможе легко адаптуватися до різних життєвих ситуацій у будь-якій країні.