Як школяру підготуватися до вступу до іспанського ВНЗ?


Іспанія — ця країна з багатою культурною спадщиною та однією з найдоступніших систем європейської освіти. Згідно зі статистикою, сюди приїжджають навчатися випускники не лише з країн колишнього пострадянського простору, а й з ЄС та Америки.

підготуватися до вступу до іспанського ВНЗ

Про що слід подбати ще на шкільній лаві?

Насамперед це впевнене знання іспанської мови, особливо якщо йдеться про державні ВНЗ країни.

Для вступу на бакалаврат прийнятний рівень – В2/В2+. Іспанською мовою потрібно не тільки спілкуватися, а й знати терміни, що використовуються при здачі навчальних предметів: математики, хімії, біології тощо.

Що таке Selectividad, PCE та PAU?

Це комплексний іспит, за результатами якого до 2017 р. зараховували абітурієнтів до будь-яких вузів Іспанії. Він складався з обов’язкової та спеціалізованої частин.

Обов’язкова включала:

  • іспанська мова;
  • друга іноземна, прийнята в країнах ЄС: англійська, німецька, французька, португальська, італійська;
  • історію Іспанії;
  • предмет на вибір (залежить від спеціалізації).

Щоб підвищити оцінку та бути зарахованим на факультети, де великий конкурс, потрібно здати ще 2 предмети.

Сьогодні обсяг тестування залежатиме від вибору регіону країни та самого університету. Замість одного Selectividad з’явилися одразу 3 системи оцінювання:

  • PCE – для всіх іноземних абітурієнтів. Проводиться UNED 2 десь у рік (червень, вересень). Здаються 3 предмети. Результати дійсні у всій країні.
  • PAU – це зовнішнє тестування для іспанців, яке тепер проходять і іноземці з 6 предметів. Його оцінки особливо важливі для вступу до вищих навчальних закладів Валенсії та Барселони. Час проведення – червень, але пізніше PCE. Результати дійсні лише для конкретного регіону Іспанії.
  • EvAu – більш суворий різновид PAU. Її практикують вищі навчальні заклади Мадрида.

Зарахування відбувається на основі загальної суми балів, і щоб не опинитися у програшному положенні, вигідніше складати саме PAU. Але деякі університети підвищили плату за навчання та приймають іноземців без іспитів. Не вимагають такої перевірки знань і багато приватних ВНЗ країни, але тут важливу роль відіграє визнання атестату.

Заходи, які потрібно вжити ще у школі, щоб бути зарахованим до ВНЗ Іспанії

  1. За 2-3 р. до закінчення починайте вивчати мову. Щоб вийти на прийнятний рівень спілкування, відвідуйте курси в Іспанії, особливо під час канікул. Інше важливе завдання – підтягніть шкільні предмети, щоб атестат за останні 2-3 роки був вартим уваги.
  2. За 1-2 роки до вступу виберіть університет, в якому ви хотіли б продовжити навчання. Зверніть увагу на систему тестування ВНЗ. Посилено починайте готуватися з основних предметів, попутно освоюючи терміни іспанською.
  3. Вже у випускному класі школи або відразу після її закінчення займіться збором документації, необхідної для вступу та відкриття візи. Зазвичай на це йде близько шести місяців.

Звернувшись до компанії «Study Bridge», ви отримаєте повний пакет послуг, що полегшує підготовку до вступу до іспанського університету, а також допомога в оформленні документів та вирішенні багатьох інших організаційних завдань.