Освіта в Голландії – професії майбутнього (частина 1)


Міжнародний ринок праці дуже динамічний і постійно розвивається. Щоб працевлаштуватися на високооплачувану роботу з перспективою кар’єрного зростання в сучасному світі, потрібно не тільки бути готовим багато і наполегливо працювати, а й чітко розуміти, яких фахівців потребують роботодавці. Глобалізація та універсалізація впливають не тільки загалом на тенденції світової економіки, а й на найдрібніші її складові – такі, як підготовка затребуваних фахівців.

Образование в Голландии - профессии будущего

Прогресивні навчальні заклади світу уважно вивчають потреби ринку праці, щоб гарантовано плекати у своїх стінах не просто високоосвічених випускників. Ні для кого не секрет, що конкуренція серед багатьох популярних спеціальностей просто зашкалює. 

Тож давайте спробуємо розібратися, на яких спеціалістів зростає попит у цих умовах ринкової діяльності, що трансформуються? Від фахівців яких сфер роботодавці очікують не тільки знання своєї справи, а й широкопрофільності, багатогранності професійних поглядів і навичок у суміжних галузях?

Нідерландський Університет прикладних наук Fontys якраз розробив одну з просунутих навчальних програм для підготовки фахівців майбутнього – “International Fresh Business Management (IFBM)”.

Курс спрямований на навчання майбутніх експертів у сфері маркетингу, логістики та економіки, що спеціалізуються на продуктових поставках на локальному, регіональному та міжнародному ринках. Програма навчання побудована на теоретичній та практичній підготовці учнів. З другого року навчання студенти в рамках командних проєктів (моделей міні-компаній), вивчаючи теоретичні засади, набувають професійних умінь. Ба більше, IFBM бере участь у різноманітних заходах і проєктах, наприклад, студенти IFBM розробляли бізнес-план для благодійного проєкту “Kumi Farm” в Уганді під час проходження практики в Африці.

На третьому курсі на всіх чекає 5-місячна практика в провідних світових компаніях – Siemens, Samsung, Nestle, KPMG, Bosch, Hugo Boss, Lufthansa, IBM тощо. Потім, отримавши реальний стаж роботи та набувши практичних навичок, студенти знову повертаються до аудиторій для обміну досвідом та вивчення додаткових предметів, щоб заповнити прогалини в знаннях, виявлені під час стажування.

Підсумком навчання є написання дипломної роботи. Усе навчання від самого початку будується на каркасі стажування в реальних компаніях, щоб випускники залишили університет не просто добре теоретично підкованими, а й могли пред’явити майбутньому роботодавцю реальні практичні знання та навички, отримані під час стажування, та ще й у компаніях зі світовими іменами!

Ринок праці рухливий і змінюється постійно, тому питання вибору професії актуальне завжди. Обираючи професії майбутнього, Ви обираєте широкі перспективи та можливості, які дадуть змогу Вам реалізуватися та бути професійно затребуваним.

Професії майбутнього. Частина 2