Шість причин, чому варто вчитися в Китаї


Дослідження показують, що дедалі більше й більше іноземних студентів знаходять привабливою вищу освіту в Китаї. З кожним днем студенти, які бажають навчатися закордоном, отримують все більше можливостей, і згідно з ресурсом Student.com, Китай набуває дедалі більшої популярності. Нижче ми наведемо шість причин, чому студенти обирають Китай.

Шесть причин, почему стоит учиться в Китае

1. Вартість навчання

Одна з головних і найпривабливіших причин, чому студенти обирають Китай – це якісна та недорога освіта. Вартість навчання починається від $2.500 за рік. Також багато китайських ВНЗ надають знижки та стипендії на навчання до $3.000.

2. Можливість приєднається до популярної течії

Китай стає дедалі популярнішим місцем для навчання студентів з усього світу. Кількість іноземних студентів у Китаї подвоїлася за останні 10 років. Китай уже є четвертим найпопулярнішим місцем для подорожей і посідає третє місце за кількістю іноземних студентів після США і Великої Британії. Це число збільшується в середньому на 10 відсотків щороку протягом останніх 10 років, що набагато швидше, ніж темпи зростання в інших країнах.

Десять років тому більше третини всіх іноземних студентів у Китаї були з Південної Кореї. Тепер демографічна ситуація набагато різноманітніша й існує 10 різних країн, кожна з яких становить понад 3% від числа міжнародного студентського населення, тоді як частка Південної Кореї впала до 17%.

Грейс Рендон із Мексики навчається протягом п’яти років у Шанхаї та в Пекіні. Вона каже: “Я набула безцінного досвіду. Я зустріла багато людей з усього світу, зокрема з Європи та Південної Америки, але також я мала змогу долучитися до Китайської культури та познайомитися з жителями Китаю. Я прожила шість місяців у приймаючій китайській родині в традиційному хутуні. 10 членів однієї сім’ї жили разом зі мною. Ніхто з них не говорив англійською, і це допомогло мені максимально зануритися в китайське середовище”. Навчання в Китаї – це чудова можливість для тих, хто мріє вийти за рамки комфорту і спробувати щось нове.

3. Величезна кількість можливостей

За останні 10 років іноземні гості та студенти обирають маршрути “вглиб” Китаю, подорожуючи по більш широкому діапазону міст, ніж раніше. У минулому Шанхай і Пекін були єдиними містами, де можна було побачити іноземних студентів. У 2006 році майже 50% іноземних студентів були в Пекіні або Шанхаї.

На сьогоднішній день 13 міст по всьому Китаю налічують понад 10.000 іноземних студентів, а 7 міст приймають понад 20.000 студентів. Популярними містами є Гуандон на півдні Китаю і Ляонін – на північ від Пекіна.

4. Китайські університети зміцнюють свою репутацію

Якщо ви маєте намір влаштуватися на роботу або продовжити навчання в аспірантурі, репутація вашого університету має важливе значення для ваших майбутніх перспектив.

Китайські університети все частіше користуються повагою; кількість університетів, включених в основні світові рейтинги, значно зросла за останні п’ять років.

Рейтинг Times Higher Education’s World University Rankings у 2011 включив шість китайських університетів, тоді як у 2015-2016 їх кількість зросла до 37, що більше, ніж у Канаді або Австралії.

5. Уряд суттєво інвестує в залучення міжнародних студентів

Фінансова підтримка є важливим фактором в ухваленні рішення навчатися за кордоном, і китайський уряд пропонує широкий спектр фінансових можливостей для залучення іноземних студентів, зокрема понад 40.000 стипендій у 277 установах.

У 2016 році 40% усіх іноземних студентів отримали фінансову допомогу від уряду. Кількість стипендій збільшилася в п’ять разів з 2006 року.

6. Це перспективно для Вашої кар’єри

Знання та досвід Китаю стає дедалі ціннішим активом у багатьох галузях промисловості. Посідаючи четверте за популярністю місце для міжнародних поїздок, налічуючи 12 мільйонів ділових поїздок до Китаю в 2015 році, значимість країни зростає в економічному та культурному аспектах.

Досвід, набутий у Китаї, та володіння китайською мовою, яка є третьою найпопулярнішою мовою у світі, може дати Вам велике просування в кар’єрі.

Марі Росзел, іноземна студентка в Університеті Макао, отримала роботу в Google в Японії, частково завдяки її міжнародному досвіду.

Грасібел Рендон, який вирішив навчатися в Китаї, щоб виділитися серед інших співробітників, пояснює: “Серед моїх знайомих є приказка: “Якщо ви можете вижити в Китаї, Ви готові до всього”.

Цей досвід дає змогу бути відкритою людиною, готовою адаптуватися і бути гнучкою, що є необхідними якостями для кожного роботодавця. Навчання в Китаї дає уявлення про те, як йдуть справи в цій частині світу і допомагає вам стати більш незалежними.