Довузівська освіта в Британії. Що краще IB чи A-Level?


Без сумніву, Британія – одне з найкращих місць для здобуття вищої освіти у Європі. Але цікава дана країна не лише можливостями набуття гідної освіти, а й відмінною системою довузівської підготовки.

Британія, як і інші країни, практикує використання двох академічних програм – IB (International Baccalaureate) та A-Level, закінчення яких входить до шкільного курсу та дає шанс вступати до різних навчальних закладів світу без складання іспитів.

Кожна система має свої відмінності та подібності. Ця таблиця розглядає їх:

IB A-Level
Обов’язкове вивчення 6 предметів Обов’язкове вивчення 3 предметів
2 роки навчання 2 роки навчання
Визнання диплома у всіх вищих закладах Визнання диплома у всіх вищих закладах
Бальна система оцінювання (35-36 з 42 для вступу до вузу) Літерна система оцінювання від A до E
Крім іспитів, обов’язкове складання додаткових модулів (написання “Extended Essay” , 2 роботи з Theory of Knowledge, 150 годин відпрацювання за CAS) для отримання диплому Крім іспитів, обов’язкове складання всіх практичних робіт та курсових для отримання диплому
Наявність сертифіката IELTS (5.0 -5.5), середній шкільний бал не менше 4 Наявність сертифіката IELTS (4.5 -5.0), середній шкільний бал не менше 4

Без сумніву, обидві системи є популярними в Британії, оскільки мають на меті підготувати школяра до серйозних академічних наук в університеті. Але головна відмінність полягає до підходу, який використовується кожною програмою; так IB надає на вибір 6 предметів, і тут складно помилитися, навіть якщо плани ближче до закінчення школи можуть змінитися, тоді як у A-Level існує спокуса у виборі непотрібних предметів, адже їх кількість обмежена!

Існує думка, що IB більш академічний, ніж A-Level. Це так. У IB, крім усіх необхідних знань та навичок, школярів готують до перших наукових проектів, прищеплюють любов до творчості та служіння суспільству. У цілому нині, обидві програми хороші, але IB можна назвати як цілісну і грунтовну. Ця програма молодша і йде в ногу з часом, відповідаючи всім сучасним стандартам, що робить її визнаною у всьому світі.