Що потрібно знати про вищу освіту у Новій Зеландії


Що потрібно знати про вищу освіту у Новій Зеландії

Якщо Ви вирішили здобути вищу освіту в англомовній країні з надзвичайно красивою природою, то Нова Зеландія – чудовий вибір! Дипломи новозеландських навчальних закладів визнаються у всіх країнах світу. Усі освітні установи перебувають під контролем Управління Нової Зеландії з кваліфікації.

Дипломи новозеландських навчальних закладів визнаються у всіх країнах світу. Усі освітні установи знаходяться під контролем Управління Нової Зеландії з кваліфікації, тому якість освіти перебуває на світовому рівні. Усі ВНЗ зареєстровані, а освітні документи включені до Єдиної національної системи кваліфікацій (National Qualifications Framework — NQF). У системі освіти Нової Зеландії існує 10 рівнів кваліфікації, від сертифікату до диплома доктора.

У Новій Зеландії є 8 державних університетів:

  • Auckland University of Technology (Формерль Auckland Institute of Technology)
  • The University of Auckland
  • University of Canterbury
  • Lincoln University
  • Massey University
  • University of Otago
  • Victoria University of Wellington
  • The University of Waikato

Кожен із університетів має свій сильний бік. Наприклад, Оклендський університет входить до 50 кращих університетів світу в галузі біомедичної, соціології та мистецтва. Кентерберійський університет випускає всесвітньо відомих інженерів та фахівців лісового господарства.

Число іноземних студентів у новозеландських ВНЗ становить 13% і постійно зростає. Щоб вступити до університету, українським абітурієнтам потрібно закінчити 1 або 2 курси нашого вузу у зв’язку з 12-річною системою освіти в Новій Зеландії або вступити на підготовчі курси (Foundation). Є ще варіант вступити до професійно-технічного коледжу, а потім на 2-й або 3-й курс університету. Багато хто відвідує спочатку курси англійської мови в Новій Зеландії, потім навчаються в коледжі і в результаті вступають до університету.

Ступінь бакалавра можна одержати за 3 роки (медикам 6 років).

Bachelor with Honors – це 4-річна програма, яка дозволяє потім навчатися в магістратурі один рік, а не два.

Advanced diploma – диплом, який можна отримати на початкових курсах університету або закінчивши професійно-технічний коледж. Він дає кваліфікацію у практичних галузях – бізнес, архітектура, сільське господарство, педагогіка та ін.

Вступ до університетів проходить зазвичай 2 рази на рік, документи приймають у жовтні та у квітні.