Навчання в Новій Зеландії – практичні поради перед від’їздом


Навчання в Новій Зеландії - практичні поради перед від'їздом

Якщо Ви вирішили здобувати освіту в прекрасній далекій країні Нової Зеландії, ця інформація спеціально для Вас! Що ж потрібно врахувати перед від’їздом?

Переліт

Т.к. Нова Зеландія розташована досить далеко від України, подбати про авіаквиток бажано заздалегідь. Прямих рейсів з Києва в Нову Зеландію немає, потрібно летіти з пересадкою. Найзручніше летіти Київ-Дубай-Окленд з однією пересадкою. Популярний маршрут Київ-Франкфурт-на-Майні-Гонконг-Окленд. Вартість перельоту від 14-15 тис. грн. (На листопад 2011 року). Авіакомпанії пропонують також перельоти через Францію та Англію.

Страхування

Кожен іноземний студент повинен мати страховку. Вартість страховки 200-300 NZD (1 NZD≈0.82 USD) за півроку. До неї входить:

  • Повна оплата лікування (крім стоматологічних послуг)
  • Повернення грошей за навчання, якщо студент не може далі навчатися з незалежних від нього причин (крім банкрутства навчального закладу)
  • Надання страховки, якщо студент знаходиться між Новою Зеландією та Україною або в регіоні South Pacific у період до 31 дня
  • Виплата компенсації за вкрадені речі до 31 дня

Гроші

Готівка в Новій Зеландії – це не дуже популярно! Найзручніше відкрити рахунок у банку, що сподобався Вам. Це і безпечно, і зручно. Найкращі банки Нової Зеландії: ANZ Bank, BNZ, ASB, National Bank, Kiwi Bank. Розплатитися карткою в будь-якому місті Нової Зеландії чи перерахувати гроші не буде проблемою ніколи!

Житло

Для іноземного студента є 3 варіанти житла: кампус, сім’я, орендована квартира.

Кампус

Зазвичай, при кожному великому університеті є кампус. Життя в кампусі – це чудова можливість завести багато друзів, вести активну громадську діяльність та навчитися готувати! Окрема кімната з ванною, туалетом, маленькою кухнею та меблями в Оклендському університеті коштуватиме 3 860 NZD за семестр або 7 748 NZD за рік. (1 NZD≈0.82 USD)

Проживання у сім’ї

Якщо Ви бажаєте спокійніше життя, ніж у кампусі, будь-який коледж на Ваше прохання може підібрати кімнату в сім’ї. Ви будете жити в окремій кімнаті, Вас нагодують сніданком та вечерею. Вартість за тиждень-200 NZD. (1 NZD≈0.82 USD)

Наймана квартира

Якщо Ви надаєте перевагу багато особистісного простору, Ви можете самостійно орендувати квартиру. У цьому випадку укладається договір та сплачується Вами страховий внесок. За 2 тижні до переїзду потрібно повідомити господаря згідно з договором.

Включно з витратами на їжу та транспорт, на повноцінне проживання в Новій Зеландії Вам знадобиться близько 1000 доларів США на місяць.