Освіта в Іспанії: на що витрачатимуть гроші студенти?


За представленням більшості наших співгромадян, Іспанія – це сонячна країна з прекрасними пляжами, водами Середземного моря і Атлантичного океану, що омиваються, а також з неповторним місцевим колоритом і знаменитою на весь світ коридою. Проте вона славиться не лише як туристичний, а й як освітній центр, що користується популярністю у молоді країн пострадянського простору та західноєвропейських держав. Які ж витрати очікують на студентів, які вирішили вступити до вузів Іспанії?

Освіта в Іспанії

Навчання

Це буде основною статтею витрат для будь-якого студента. Загальна сума залежить від обраної спеціальності, форми власності та статусу освітньої установи. Наприклад, у державних університетах вартість базового курсу починається від 2000, а приватних — від 5000 євро. У свою чергу, магістратура додатково обійдеться в межах 5000—18000 євро.

За що платить студент, вносячи таку суму грошей? Як правило, до цього пакета вже включено такі пункти, як користування:

  • комп’ютерами;
  • підручниками;
  • бібліотекою;
  • лабораторіями.

Але якщо у абітурієнта виникне необхідність покращити знання мови, якою ведеться викладання, то це оплачується окремо. Причому ціна індивідуальних мовних курсів буде вищою, ніж занять у групі. Ви можете заощадити, звернувшись до «Study Bridge». Наші співробітники допоможуть підібрати найоптимальніший варіант навчання.

Проживання

За значимістю, це друга важлива стаття витрат для студента. Один з найекономніших варіантів – орендувати квартиру з іншими студентами (загалом від 400 євро на місяць). Однак це зробити досить складно, якщо обраний вищий навчальний заклад розташований у таких великих і дорогих для проживання містах, як Мадрид, Барселона або Севілья. У приватних університетах зазвичай проблеми з розселенням не виникає.

У малих містах ціни на житло можуть бути набагато нижчими.

Харчування та транспорт

Це також важливі та необхідні статті витрат будь-якого студента, який бажає пройти навчання в одному з іспанських ВНЗ. Якщо щомісячні витрати на навчання та проживання в середньому становитимуть близько 400—1000 євро, то на харчування та транспорт доведеться регулярно виділяти додатково ще 200—400.

Інші можливі витрати – страховка осіб, які не досягли 28-річного віку (якщо це не включено у вартість навчання), а також розважальні заходи.

І хоча освіта в Іспанії обходиться в круглу суму, потрібно пам’ятати про те, що серед країн Шенгенської зони вона одне з найдорожчих. Але після закінчення університету можна всерйоз розраховувати на отримання пропозицій від іспанських роботодавців.