Перш ніж вибрати програму навчання, заповнити всі анкети, зібрати та оформити необхідні документи, отримати візу, купити квиток та запакувати валізи слід ознайомитися з важливою інформацією про цю країну.
Пару практичних порад, поданих нижче, допоможуть Вам суттєво заощадити час і гроші, а також вберегти нервові клітини.
Медичне страхування
Медична страховка – це один із тих документів, без якого студент у Канаді не зможе отримати дозвіл на початок навчання, тому є сенс зайнятися цим питанням, як тільки Ви прибудете до країни. Канада – країна контрастів, і правила страхування студентів-іноземців у кожній провінції можуть суттєво відрізнятись між собою. Деякі страхові служби вимагатимуть листа з вузу або коледжу, який підтвердив би Ваш статус студента, якщо Ви приїхали до Канади більше ніж на рік; інші ж запитають цей документ і від тих, хто приїхав на більш ніж півроку. У деяких провінціях медичне страхування не є обов’язковим – подайте заяву по приїзду до Канади і Ви зможете розраховувати на безкоштовну медичну допомогу протягом усього терміну дії візи. Вартість страхування також відрізняється та коливається від 30 до 40 CAD на місяць.
Якщо страхування все-таки необхідно, варто пам’ятати, що місцева страхова служба може розглядати документи до трьох місяців, і на цей час необхідно буде скористатися послугами приватних страхових компаній.
Але в більшості канадських провінцій доведеться користуватися послугами виключно приватних фірм. Студентам університетів без цього не обійтися — наявність сплаченої медичної страховки є обов’язковою.
Проживання
Будучи за кордоном, кожному студенту хотілося б почуватися так затишно та комфортно як удома.
Студенти-іноземці, як правило, розглядають три варіанти:
- канадська сім’я
- студентська резиденція
- оренда квартири/будинку
Деякі учні можуть розглядати ще один варіант проживання – готелі – дуже комфортний для тих, хто приїжджає на короткий термін, і досить витратний для тих, хто планує залишатися в країні на тривалий час.
Проживаючи в сім’ї, Вам буде надано окрему кімнату, забезпечення триразовим харчуванням та, по можливості, окремий санвузол. Побажання студентів щодо проживання завжди враховуються: якщо у Вас алергія на шерсть – у вашій канадській сім’ї тварин не буде, або якщо Ви не любите молочні продукти – з раціону харчування їх виключать.
Вартість проживання в залежності від умов – 400-800 CAD на місяць.
Ще один варіант проживання – студентські гуртожитки або студентські резиденції. В основному вони знаходяться на території кампуса, що суттєво економить час, що витрачається на дорогу до університету. Студенти проживають в одно-, дво- та тримісних кімнатах. Крім того, можна користуватися спільними кухнею, пральною та декількома ванними кімнатами. Жіночі та чоловічі гуртожитки зазвичай розділені та знаходяться у різних будинках.
Вартість проживання в залежності від умов – 3000-7000 CAD за рік.
І останній варіант – оренда квартири за межами кампусу. Мабуть, відстань між університетом та апартаментами і буде найбільшим недоліком. У Канаді процедура пошуку квартири, переговорів із орендодавцями та плати за житло нічим не відрізняється від України. З господарем підписується договір про оренду житла, та оплачуються (переважно чеком) перший та останній місяці проживання. Потрібно уточнити, чи входить у вартість оренди використання телефону, електрики та інших благ.
В орендованих квартирах зазвичай мешкають студенти старших курсів із друзями – це значна грошова економія для кожного з них.
Вартість проживання в залежності від умов та міста – 400-1500 CAD за місяць.
Картки та гроші
Краще почати подорож маючи при собі деяку суму канадських доларів. Хоча в деяких магазинах Ви все ж таки зможете розрахуватися і американськими доларами. Міжнародні кредитні картки в Канаді можна користуватися без обмежень. Також Вам надається можливість відкрити рахунок у банку цієї країни та отримати чекову книжку та/або банківську картку, за допомогою яких Ви зможете оплачувати покупки та деякі послуги.