Найкращі університети Канади 2017


Лучшие университеты Канады 2017

Здобути освіту в Канаді з кожним роком стає дедалі престижнішим, адже канадські університети стабільно посідають місця в топі найкращих університетів. Навіть якщо не всі з них на слуху, дипломи багатьох канадських ВНЗ високо котируються серед роботодавців, а їх випускники легко знаходять роботу як у Канаді, так і далеко за її межами. Так, 26 вищих навчальних закладів Канади входять до топ-100 найкращих, згідно зі світовим рейтингом університетів журналу Times Higher Education . При цьому, якщо порівнювати з навчанням у США, то канадські ВНЗ мають низку переваг. Навчатися тут дешевше, легше подати документи і вступити, а після закінчення є хороші перспективи знайти роботу в Канаді і залишитися жити в цій країні.

Багато канадських університетів націлені на залучення студентів і персоналу з-за кордону, допомагаючи почуватися як вдома будь-якому бажаючому. Приміром, в університеті провінції Британська Колумбія навчається 29% іноземців, які швидко адаптуються до нових умов життя завдяки позитивній політиці вишу і країни загалом.

Найкращі 5 університетів Канади на кінець 2017 року

1. University of Toronto

Це був перший університет, заснований у Верхній Канаді, який спочатку перебував під протекторатом англіканської церкви. За своєю структурою він схожий з престижними британськими ВНЗ і складається з 12 університетських коледжів.

Багато в чому University of Toronto є новатором. Тут було засновано перше в Канаді академічне видавництво, перший факультет лісової справи, проводяться дослідження стовбурових клітин і створюються інноваційні розробки в комп’ютерних науках. Крім того, медична освіта, здобута тут, вважається найкращою у світі. Загалом же University of Toronto пропонує понад 700 програм бакалаврату та 200 магістерських програм. Тут навчається понад 68 000 студентів, з них 16 відсотків іноземці.

Серед відомих випускників цього навчального закладу – п’ять прем’єр-міністрів Канади, автор “Англійського пацієнта” Майкл Ондатже, письменниця Маргарет Етвуд і 10 лауреатів нобелівської премії.

2.  University of British Columbia

University of British Columbia є найстарішим і найпрестижнішим. Головний кампус ВНЗ розташований у Ванкувері, під дахом якого розташовано 12 факультетів. Розміщений в оточенні мальовничих гір, він ще й межує з низкою пляжів, що посилює його привабливість.

Другий кампус розташований у місті Келоуна, розкинутому на східному березі озера Оканаган. Тут ведуть свою роботу ще 7 факультетів. Крім того, університет пропонує спеціальну програму бакалаврату в Sciences Po – вищому навчальному закладі Парижа.

На базі університету також розташована національна лабораторія фізики елементарних частинок і ядерної фізики та найбільший у світі циклотрон – прискорювач частинок.

Загалом в University of British Columbia навчається 50 000 студентів, з них близько чверті іноземці. Серед відомих випускників – прем’єр міністр Канади Джастін Трюдо, 65 олімпійських чемпіонів, 69 стипендіатів Родса і 7 нобелівських призерів.

3. McGill University

Заснований 1821 року, McGill University розташований у центрі Монреаля, неподалік від гори Мон-Руаяль. Кампус університету та резиденції першокурсників розміщені в парковій зоні, що сприяє комфортному навчанню. McGill University – єдиний навчальний заклад Канади, який увійшов у ТОП-26 університетів світового економічного форуму Global University Leaders Forum.

Університет пропонує понад 300 програм навчання, але особливо славиться медичний факультет. Загалом тут навчається понад 40 000 студентів зі 150 країн. Такі відомі особистості як музикант Леонард Коен та актор Вільям Шетнер серед випускників цього вишу. Крім того, тут навчається найбільше стипендіатів Родса.

4. McMaster University 

Розташований у Гамільтоні, штат Онтаріо, McMaster University займає 121 гектар поблизу Королівського ботанічного саду Гамільтона. Цей ВНЗ названо на честь відомого канадського сенатора і банкіра Вільяма Макмастера, який пожертвував $900,000 на розвиток університету.

Під дахом цього навчального закладу зібрані різні факультети, найвідомішими з яких є медичний, гуманітарний, соціальних наук, факультет машинобудування і школа адміністрування бізнесу.

Під час навчання студенти беруть активну участь у проведенні досліджень, спрямованих на вирішення потреб сучасного суспільства. Наприклад, медичний факультет проводить дослідження зі стовбуровими клітинами і залучає студентів до пошуку ліків від раку.

У McMaster University навчаються і працюють студенти з 90 країн, керівництво вишу підписало близько 70 міжнародних угод з університетами світу щодо обміну студентами.

5. University of Montreal

University of Montreal – єдиний університет із п’ятірки лідерів, де навчання проводиться французькою мовою. Головний кампус університету розташований на схилі гори Мон-Руаяль у зеленій зоні. Тут навчається 37 000 студентів, при чому близько чверті з них приїхали на навчання з інших країн. Близько 74% студентів вступають сюди заради хороших програм бакалаврату.

ВНЗ підтримує бажання студентів займатися спортом, на базі університету діють команди з гри в хокей, канадський футбол, бадмінтон та інші.

Серед випускників University of Montreal 10 прем’єрів Квебека, а також безліч державних службовців, бізнесменів і вчених, які зробили значний внесок у наукові дослідження з ядерної фізики, квантової криптографії та візуального сприйняття.