Переваги навчання в Новій Зеландії


Преимущества обучения в Новой Зеландии

Нова Зеландія – дивовижна за красою острівна держава в Тихому океані. Її унікальність полягає в гармонійному поєднанні м’якого клімату, ландшафтів, що зачаровують дух, і високого рівня розвитку та життя. Гори, фіорди, озера і річки з прозорою водою, водоспади, зелені ліси і луки роблять країну екологічно чистою, чим особливо пишаються місцеві жителі. У 2016 році Нова Зеландія посіла перше місце за рівнем благополуччя, залишивши позаду Швейцарію, Фінляндію, Канаду і сусідню Австралію. А показники економічних, громадянських і політичних свобод давно вже не виходять із ТОПу.

У сфері освіти країна також посідає лідируючі позиції. І це не дивно, адже держава щедро фінансує освітні заклади та контролює відповідність високим стандартам навчання. Щороку кількість іноземних студентів, які бажають отримати диплом новозеландського вишу, стрімко зростає. Система освіти Нової Зеландії побудована за британською моделлю, що включає шлях від початкової школи до ВНЗ.

Іноземні студенти мають право навчатися в приватних середніх школах з 13-ти років і продовжити свою освіту в політехнічному або технологічному інституті або ж одразу в університеті. Загалом у Новій Зеландії 8 університетів і 25 політехнічних і технологічних інститутів. Кожен навчальний заклад має свою спрямованість і специфіку. Приміром, найпопулярніший серед іноземних студентів Оклендський університет, відомий завдяки факультетам бізнесу та архітектури. Університет Отаго – своїм медичним факультетом, а Кентерберійський університет – факультетом з підготовки фахівців у сільському господарстві.

Для отримання диплома бакалавра потрібно провчитися 3 роки, а диплом бакалавра з відзнакою отримують через 4 роки. Витратити цей додатковий рік на навчання варто, адже роботодавці віддають перевагу старанним і грамотним фахівцям. Потрібно також враховувати, що медична освіта потребує шести років навчання, а інженера – чотирьох. Ступінь магістра можна отримати за два роки, а з хорошими оцінками – за рік. Найчастіше іноземці вступають до політехів, де можна отримати спеціальність від року до трьох років, а потім продовжити навчання в університеті вже з другого курсу. Місцеві університети залюбки співпрацюють із профільними інститутами, тому вступ не створює значних труднощів.

Освіта в Новій Зеландії ведеться англійською мовою, яка є однією з державних. Під час вступу знання мови має бути підтверджене міжнародним сертифікатом типу IELTS. Також можна значно покращити знання мови на спеціальних курсах, які максимально занурюють у мовне середовище і дають швидкий позитивний результат.

Завдяки тому, що дипломи новозеландських ВНЗ мають міжнародне визнання, вони високо котируються в усьому світі та насамперед у таких країнах, як Велика Британія, США та Канада. При цьому вартість навчання та проживання тут значно нижча порівняно з європейськими та американськими університетами. А після закінчення навчання близько 70% випускників успішно продовжують будувати свою кар’єру в інших країнах. Але багато студентів хотіли б залишитися в Новій Зеландії і пов’язати своє життя з місцями, що вже стали рідними. І така можливість існує!

Країна, з мінімальним рівнем безробіття (4%), дає можливість не тільки здобувати освіту, а й абсолютно легально поєднувати роботу і навчання, а також за бажанням залишитися на роботі після закінчення навчання. Держава зацікавлена у кваліфікованих кадрах, тому створено спеціальну імміграційну програму для іноземних випускників. Через два роки можна отримати посвідку на проживання в країні. Деякі ВНЗ навіть допомагають своїм студентам знайти роботу – їхній курс навчання містить оплачуване стажування. Студенти з найвищими балами мають право на отримання стипендії та проведення дослідницьких робіт, на які видаються гранти.

Усі ці фактори роблять Нову Зеландію надзвичайно привабливою в очах студентів усього світу. Тут створено всі умови для продуктивного навчання та стажування, комфортного проживання та подальшої інтеграції в суспільство.