Навчання у Канаді. Жити на території кампуса чи орендувати квартиру?


Це одне з найбільш поширених питань. То що ж вибрати?

Іноземним студентам в Канаді надається можливість орендувати квартиру, жити в канадській сім’ї або університетському кампусі.

Навчання у Канаді. Жити на території кампуса чи орендувати квартиру?

 

Сім’я Кампус Квартира
– економія грошей
– занурення у мовне середовище
– повне забезпечення харчуванням
– більш тісне знайомство з культурою та традиціями країни
– 400-800 CAD на місяць
– нові знайомства
– швидке занурення в університетське середовище та навчальний процес
– розташування на території ВНЗ
– економія грошей на проїзд до ВНЗ
– 3000-7000 CAD за рік
– додаткові грошові витрати
– відсутність обмежень
– швидке занурення у мовне середовище
– самостійне забезпечення себе продуктами харчування
– 400-1500 CAD за місяць

 

Проживаючи в сім’ї, Ви значно заощадите, тому що винаймати окремі апартаменти, щоб не відчувати жодних обмежень, значно дорожче.

Приймаючі канадські сім’ї зазвичай дуже гостинні та чуйні, дбайливі та уважні. Тут відбувається повне занурення студента-іноземця у мовне середовище та знайомство з культурою та традиціями місцевого населення. Подаючи заяву на проживання в сім’ї, Ви маєте шикарну можливість вказати всі ваші побажання щодо побуту: окрема ванна кімната, особиста домашня тварина, специфічність харчування, правила поведінки в сім’ї, особливості здоров’я тощо. Живучи в сім’ї, Ви будете забезпечені триразовим харчуванням (відразу ж після приїзду дізнайтеся про час трапези, щоб не спізнюватися). За смаковими якостями їжа в Канаді відрізняється від нашої звичної національної кухні. Канадці віддають перевагу пасті, курці, рибі, салатам і обов’язково безлічі овочів, і звичайно ж фаст-фуду, але, чомусь, не особливо шанують рис, свинину та спеції. Хоча останні завжди доступні.

 

Студентські резиденції або ж проживання на території кампуса – це не тільки апартаменти, а також місце, де студенти швидше вливаються в навчальний процес, де з’являються нові знайомства, друзі, де проходить справжнє університетське життя, як академічне, так і романтичне. Тут, залежно від університету, будуть зосереджені найнеобхідніші громадські місця: магазини, аптеки, комп’ютерні центри, спортивні та студентські клуби, салони, бібліотеки, розважальні зони, кафетерії тощо.

Для того, щоб проживати на території кампуса, необхідно відправити заявку на проживання якомога раніше, оскільки деякі ВНЗ надають обмежену кількість місць.

Найпоширеніші це одно-, дво- та тримісні кімнати. Також ваше користування будуть надані пральня, ванна кімната та спільна кухня. Харчуватися можна також на території кампуса.

Величезною перевагою проживання у студентських резиденціях є економія часу та грошей, які Ви не витрачатимете на дорогу до університету.

 

Але якщо все ж таки Вам хочеться жити без обмежень і правил, тоді варто задуматися про оренду житла. Квартири/будинки найчастіше знаходяться далеко від університету, тому будьте готові щодня витрачати гроші та час на дорогу до ВНЗ. У цьому є свої плюси, тому що у Вас буде можливість практикувати розмовну англійську та швидше звикнути до місцевого способу життя.

Знімати квартиру означає бути самостійним, зокрема у питаннях харчування. Продукти можна купувати в місцевих магазинах або ж замовляти додому. На крайній випадок завжди можна харчуватися в місцевих кафе і/або на території кампуса.

Орендуючи житло в Канаді, як і в Україні, підписують договір. Вивчіть цей документ уважно та перевірте достовірність зазначеної інформації: чи всі перераховані прилади на місці та в робочому стані та чи входять до орендної плати комунальні послуги. Зазвичай орендодавець вимагає заплатити чеком за два місяці наперед (перший та останній). Попередити ж господаря квартири про розірвання договору потрібно за 2 місяці.

 

Вибір за вами!