9 корисних фактів про Австралію


9 полезных фактов про Австралию

Одна з найбільш сонячних країн з економікою, що найшвидше розвивається у світі, – Австралія. Вона стала популярним місцем для іноземних студентів. Її навчальні заклади мають вражаючу репутацію, особливо, якщо врахувати, що шість австралійських університетів входять до найкращих 100 університетів світу згідно зі Світовим рейтингом університетів 2018 року, і тому є привабливими як для австралійських, так і для іноземних студентів.

Якщо Ви прийняли рішення навчатися в Австралії, необхідно врахувати кілька основних фактів про цю країну.

1. Дилема навчання

Інша культура та система навчання можуть стати проблемою, адже ви проїхали пів світу, щоб здобути науковий ступінь. Можливо, ваша попередня освіта була вужчою або ширшою, або вам потрібно буде пристосуватися до іншого поєднання практичних і теоретичних занять. Зрештою, деяким студентам може бути важко вчитися в одному темпі з усіма.

В Австралії є чудова традиція обміну навчальними нотатками та навчальними посібниками, щоб допомогти новим учням адаптуватися. Це легко зробити онлайн, де ви можете безкоштовно поміняти свої власні нотатки на чиїсь інші та підготуватися до складного іспиту за допомогою колишніх учнів, які вже склали цей предмет.

2. Спосіб життя і культура

Сонячна, тепла погода в Австралії – прекрасне уособлення гарного настрою жителів. Це вельми багатокультурна країна, і ви опинитеся тут в оточенні людей з різних країн і з різними інтересами.

Модні ресторани і кав’ярні, музеї та галереї, пишні зелені парки, сади і багато іншого роблять знайомство з цією країною захоплюючим. Не соромтеся просити допомоги або поради щодо будь-якого аспекту вашого життя в Австралії. Адже, найімовірніше, збереться ціла юрба людей, які захочуть простягнути вам руку допомоги.

3. Сезони, що йдуть навпаки

Ще одним корисним фактом для тих, хто вирішив навчатися в Австралії, буде те, що її місцезнаходження в південній півкулі означає, що сезони протилежні порам року в Європі та США. Це означає, що весна в Австралії почнеться тоді ж, коли осіннє листя почне падати з дерев у Торонто, а ви, ймовірно, будете ніжитися на пляжі, тоді як багато хто в Уельсі носитиме зимові пальта.

Однак майте на увазі, що в багатьох куточках країни може бути холодно в зимові місяці (тобто в липні та серпні), тому дізнайтеся більше про той регіон, до якого ви плануєте вирушити, і складіть свій багаж так, щоб було у що вдягнутися в будь-який сезон.

4. Слідкуйте за своїм здоров’ям

Австралійські громадяни мають право на отримання медичної допомоги, тоді як кожен іноземний студент повинен подбати про те, щоб у нього був належний медичний пакет під назвою “Медична страховка для іноземних студентів” (OSHC), який також є обов’язковим для отримання візи.

Він розроблений насамперед як профілактичний захід і здатний допомогти вам із потенційними витратами, якщо у вас виникнуть проблеми зі здоров’ям під час вашого перебування в країні. Переконайтеся, що ви вибрали відповідний для вас пакет, і як тільки ви підберете собі житло, дізнайтеся про найближчі центри швидкої допомоги та лікарні.

5. Громадський транспорт

Незалежно від того, де ви вирішили навчатися, у всій Австралії добре розвинена система громадського транспорту, що складається з різних видів транспорту, таких як автобуси, поїзди, наземний метрополітен і пароми. Весь громадський транспорт курсує за чітким розкладом. Але варто дізнатися про будь-які зміни в розкладі, перш ніж ви почнете свій навчальний семестр.

У деяких регіонах є пільгові тарифи для студентів, тому розпитайте про це і придбайте відповідні транспортні картки залежно від вашого віку і статусу.

6. Звикайте до нових оцінок

Підготуйтеся до деяких змін у плані оцінювання у вашому новому університеті. Тут використовують літери для оцінки вашої роботи, але їхнє значення зовсім інше.
HD означає найвищу оцінку, D – відмінно і це дві найвищі оцінки, які ви можете отримати. Cr – означає кредит, P – задовільно і F – не здав.

7. Варіанти роботи та навчання

Багато студентських віз дають можливість студентам працювати в Австралії протягом певного періоду часу. І хоч часто це чудовий спосіб мінімізувати свої витрати, та ви повинні подумати про те, чи вплине це на ваше навчання.

Ваша віза дозволяє вам працювати до 40 годин на два тижні, поки навчання йтиме повним ходом. Також ви можете працювати стільки, скільки захочете під час перерв, у той час як члени вашої сім’ї можуть зробити те ж саме.

Майте на увазі, що мінімальна заробітна плата в Австралії становить 17,70 австралійських доларів на годину, і студенти можуть легко знайти роботу вчителем, у роздрібній торгівлі або у сфері туризму.

8. Спрощена процедура оформлення документів

Після того, як вас прийняли до університету на бажану спеціальність, ви можете починати оформлення заявки на отримання візи. На щастя, для всіх іноземних студентів австралійський уряд значною мірою спростив цю процедуру. Станом на 2016 рік усі навчальні візи підпадають під одну й ту саму категорію – студентська віза (підклас 500), незалежно від академічної галузі ваших інтересів.

І найголовніше – не бійтеся звернутися до свого університету і попросити про допомогу під час подачі заявки. У них є співробітники, які знайомі з процедурою оформлення і будуть раді запропонувати допомогу.

9. Варіанти фінансової підтримки

Як і в деяких топових університетах Великої Британії, вартість австралійської освіти часто висока. Не кажучи вже про інші витрати, такі як проживання, харчування та медичні послуги, витрати на які можуть бути разюче високими через дуже високий рівень життя в країні. Однак, якщо ви маєте право на отримання будь-якої фінансової допомоги, ви можете зменшити витрати на навчання.

Подумайте про подання заявки на отримання міжнародної стипендії, кредиту або фінансової допомоги, спеціально розробленої для іноземних студентів. Ваше фінансове становище має вирішальне значення для отримання візи, і воно також вплине на те, наскільки ви зможете насолодитися часом, проведеним в Австралії.