Навчання у Словенії

В нашій базі більше 100 000 програм по всьому світу
Отримати консультацію

Вища освіта у Словенії

Освіта європейського рівня за всіма стандартами та канонами – ось що пропонує Словенія для іноземних студентів насамперед. Невисока вартість навчання поєднується із досвідченим викладацьким складом, глибокою програмою та широким вибором спеціальностей, а диплом про закінчення словенського університету котирується у всіх країнах Євросоюзу. Це дає можливість знайти високооплачувану роботу в будь-якій державі з подальшим розвитком кар’єрними сходами.

Переваги навчання у Словенії

У Словенії 1 державний університет та понад 40 приватних інститутів. Незважаючи на це, якість вищої освіти залишається на одному високому рівні. Для іноземних студентів навчання у Словенії дає низку бонусів:

  • При вступі до більшості ВНЗ не потрібно складати вступні іспити;
  • Для всіх студентів, у тому числі іноземних, словенські вищі навчальні заклади пропонують великий вибір різних гуртків;
  • На базі кожного ВНЗ є центри з працевлаштування. Вони допомагають знайти офіційний підробіток у вільний час.

Зі складнощів здобуття вищої освіти в Словенії для українців можна виділити те, що при вступі на деякі спеціальності необхідно добре знати державну мову – словенську. Проте вивчити її можна, пройшовши спеціальні курси у спеціалізованих школах.

Нюанси вступу до ВНЗ Словенії

Абітурієнту потрібно оформити закордонний паспорт та шенгенську візу необхідної категорії залежно від терміну перебування на території держави. Пакет документів – стандартний. До нього входить атестат або диплом про середню освіту, фотографії, анкета, заява (перелік документів надається кожним університетом і може змінюватись). Особливість надходження у тому, що атестат має пройти нострифікацію (визнання). Це обов’язкова умова.

Скільки коштує навчання у Словенії?

Вартість навчання у Словенії – одна з найнижчих у Європі. У державному університеті, а також інституціях, розташованих у столиці, ціна навчання варіюється від 3 до 4 тисяч євро. У приватних інститутах – від 1 до 2 тисяч. Словенські вищі навчальні заклади надають житло іноземним студентам у гуртожитку вартістю до 150 євро на місяць.

Також передбачаються стипендії та гранти. Вони видаються студентам з високою успішністю, а також тим, хто має здобутки в інших наукових чи спортивних сферах. Безкоштовно навчатися можуть лише громадяни країни або іноземці, які мають документ про ПМП.